Defalarca Kez İzlemiş Olduğunuz Filmlerdeki Daha Önce Hiç Fark Etmediğiniz Çekim Hataları - Ulusal Haberim - Gözünüz Haberlerde Olsun
Defalarca Kez İzlemiş Olduğunuz Filmlerdeki Daha Önce Hiç Fark Etmediğiniz Çekim Hataları
17 okunma

Defalarca Kez İzlemiş Olduğunuz Filmlerdeki Daha Önce Hiç Fark Etmediğiniz Çekim Hataları

ABONE OL
Kasım 12, 2022 12:18
Defalarca Kez İzlemiş Olduğunuz Filmlerdeki Daha Önce Hiç Fark Etmediğiniz Çekim Hataları
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bazı filmleri izlerken çekim hatalarını yakalayabiliyoruz. Ancak bazen aynı filmi defalarca izlememize rağmen fark edemediğimiz, gizli kalmış hatalar oluyor. Sizler için bu filmlerin bir listesini yaptık. Buyurun…👇

Kaynak: https://www.buzzfeed.com/kaylayandoli…

1. “Hocus Pocus 2” filminin bir sahnesinde görülen hoparlör…

2. “The Empire Strikes Back” filminde Han Solo’nun ceketli hali görünüyor ve birden ceket kayboluyor.

3. “Day Shift” filminde karakterin taktığı kovboy şapkası tersken bir sonraki sahnede düzgün duruyor.

4. “House of Gucci” filminde Patrizia Reggianni karakteri Maurizio Gucci’nin motosiklet camına numarasını yazıyor ancak sahne değişince el yazısı değiştiği gibi numara da farklı oluyor.

5. “Death on the Nile” filminde kullanılan Tiffany pırlanta kolye 2019 yılında yapıldı. Daha yakın bir versiyonu olan, 1957’de üretilen “Breakfast at Tiffany” filmindeki versiyonunu kullanmak daha doğru olurdu.

6. “The Wizard of Oz” filminde Dorthey’nin korkulukla birlikte elma almaya çalışırken yakut kırmızısı terliklerini giymediğini görebilirsiniz.

7. “The Adam Project” filminde çocuk koşmaya başlayınca üzerinde mavi bir yelek görüyoruz.

8. “Paranormal Activity: Next of Kin” filminde Dale, Windows PC’ye benzeyen bir bilgisayar kullanıyor. Ama aslında bu, Windows PC’nin ekran kaydını gösteren bir Mac. Ekranın sağ kenarında “Macintosh HD” yazısını görebilirsiniz.

9. “Hot Tub Time Machine” filminde Blain’in 1987 yılında atıfta bulunacağı 21 Jump Street’e 1986 yılında gidiyorlar.

10. “Cool Runnings” filminde Sovyet kızak takımı tahtada “Rusya” olarak işaretlenmiş. Ancak 1988’de SSCB bir ülkeydi ve Rusya onun bir cumhuriyetiydi.

11. “The Hobbit: The Battle of The Five Armies” filminde Thorin Oakenshield, bir sahnede günümüze ait kauçuk tabanlı botları giyerken, diğer tüm çekimlerde düz taban botlarıyla gözüküyor.

12. “The Shining” filminde içki döküldükten sonra garsonun tepsisinde dökülmemiş içkiler görüyoruz.

13. “Central Intelligence” filminde karakter, silahın şarjörü boş olduğu için değiştiriyor ancak değiştirdikten sonra silahtan bir mermi düşüyor.

14. “Jurassic Park” filminin sonlarına doğru, T-Rex bir velociraptoru ısırıyor, ancak bir anlığına ekrandan kayboluyor.

15. “Queen&Slim”de sürücü direksiyonu çevirmeden araba dönüyor.

16. “Leaving Las Vegas” filminde, Ben kovulmadan önceki gece alyansını çaldırıyor ancak bir gün sonrasının anlatıldığı sahnede parmağında görüyoruz.

17. “Teenage Mutant Ninja Turtles”da, oyuncunun ağzının kostümün içinden gördüğümüz bir sahne var.

18. “Gladiator” filminde, heykeller boyanmamış bir şekilde arka planda gösterilmiş. Bu yanlış, çünkü Roma heykellerinin boyandığı kanıtlandı.

19. “Hancock” filminde, baş karakter, Frankestain filmine ait Haziran 1931 tarihli bir bileti saklar. Ancak Frankestain Kasım 1931’de vizyona girdi.

20. “Precious” filmi 1987’de geçiyor, ancak bu bilgisayar 1990’ların sonlarına ait.

21. “Unforgiven”da Lil Bill karakteri, “The Duck of Death” hikayesini okurken, kitabın içinde oyuncu Gene Hackman’ın notlarını görebilirsiniz.

22. “The Gray Man”de ajan Miranda telefonunda konuşurken, telefonun ekranından aktif bir arama yapılmadığı görünüyor.

23. “Braveheart” filmindeki savaş sahnelerinin birinde arkada araba görünüyor.

24. “Uncut Gems” filminde Julia, Howard’ın bahsini Connecticut’ta yatırıyor ancak filmin geçtiği yıl olan 2012’de, spor bahislerinin yasal olduğu tek ABD eyaleti Nevada’ydı.

25. “Goal!”de Newcastle’ın Chelsea’ye karşı oynadığı maçta topun rengi birkaç kez sarıdan beyaza değişiyor.

26. “Amonit” filminde uğur böceğinin göründüğü bir sahne var. Ancak o uğur böceği türü 2004’e kadar İngiltere’de gözükmüyor. Film ise 1840’ları anlatıyor.

27. “Revolver”da Statham’ın bıyıklarının sahte olduğu açıkça görünüyor.

28. “Zombieland: Double Tap”da kameramanın parmağı ekranda gözüküyor.

29. “And finally: Fast & Furious 6″da Dwayne Johnson’ın keçi sakalı bir görünüp, kayboluyor. Sonra tekrar ortaya çıkıyor.

30. “No Country For Old Men” filminde Llewelyn’in Carla’yı ankesörlü telefondan aradığı sahnede, film 1980’de gerçekleşse de, ankesörlü telefonda ’06 tarihli bir yazı görüyoruz.

31. “Harry Potter and the Chamber of Secrets” filminde Harry ve Mallfoy arasındaki düello sahnesi sırasında solda bir kameraman gözüküyor.

32. “The Karate Kid Part II”de yıldırım çarpmasından sonra merdivenin parçalanacağı belirli noktalar gözüküyor.

33. “Final Destination 3” filminde kazanın görüntüsünde, kaza, Lewis’in sıkışmasının sonucu olan hidrolik sızıntı ve Frankie’nin kamerasının pistte sıkışıp kalmasından kaynaklanıyordu. Ancak ikisi de rollercoaster’dan iniyor ve yine de kaza gerçekleşiyor.

34. “Beauty”de 56’ıncı dakikada birinin aktrise “karakterde kal” diye fısıldadığı duyuluyor.

35. “Anchorman: The Legend of Ron Burgundy” filminde Ron, Brian’ın ofisini ankesörlü telefondan arar. Brian’ın ofisinde, film 70’leri anlatsa da, 1981’de satışa sunulan 2x2x2 rubik küpünü görüyoruz.

36. “The Birdcage”da Robin Williams şarabını bitirip, yenilemek için kalktığında kadehinde yine şarap olduğunu görüyoruz.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP