X
Harry Potter Olarak Anılmaya Devam Etse de Meğer Nice Filmde Oynamış: Daniel Radcliffe’in Rol Aldığı 15 Film

Harry Potter Olarak Anılmaya Devam Etse de Meğer Nice Filmde Oynamış: Daniel Radcliffe’in Rol Aldığı 15 Film

ABONE OL
Kasım 12, 2022 05:24
Harry Potter Olarak Anılmaya Devam Etse de Meğer Nice Filmde Oynamış: Daniel Radcliffe’in Rol Aldığı 15 Film
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Harry Potter, vizyona girdiği günden bu yana dünya çapında en sevilen yapımlar arasında. Filmin başrol oyuncusu Daniel Radcliffe, bu seri ile büyük bir hayran kitlesine ulaştı. Her projesi ile gönüllerde taht kuran ünlü oyuncu, çok sayıda ödülün de sahibi oldu. Peki, sevilen oyuncunun başka hangi projelerini izlediniz? Daniel Radcliffe’in rol aldığı en iyi filmleri sizler için derledik. İşte o yapımlar!

15. Beast of Burden / Yük Hayvanı (2018) – IMDb: 3.6

Suç-aksiyon kategorisinde yer alan filmde Sean Haggerty, yasa dışı bir kargoyu teslim etmek üzere görevlendirilir. Uyuşturucuyla Mücadele Dairesi’ne, uyuşturucu karteline ve tetikçiye işlerin yolunda gittiğine dair güvence vermeli. Ancak bunun için yalnızca bir saati var. Sean, aynı zamanda karısının hayatta kalması için de mücadele eder. Ayrıca tüm bunları uçağın kokpitinde gerçekleştirmeye çalışır.

14. Victor Frankenstein (2015) – IMDb: 5.9

Mary Shelley’nin romanında uyarlanan filmde bilim insanı Victor Frankenstein, yardımcısı Kambur İgor Strausman’ı sirkte gördüğü eziyetlerden kurtarır. İkili, ölümsüzlüğü bulmak için uğraşır. Zeki İgor, doktora vefa borcunu ödemek için onun her isteğini yerine getirse de bir gün doktorun istekleri hakkında şüphe duyar. Ölüleri dirilten Doktor Victor’un deneyleri, doktorda değişime sebebiyet verir. Doktoru bu saplantıdan kurtaracak tek isim ise İgor’dan başkası olmaz.

13. The Lost City / Kayıp Şehir (2022) – IMDb: 6.1

İnzivaya çekilmiş yazar Loretta Sage, yakışıklı model Alan’ı kitaplarının başkahramanı ilan eder ve hep onu kaleme alır. Loretta, Alan ile yeni kitabını tanıtmak için turneye çıkar. Ancak yazar, kitabında yer alan sözde kayıp şehrin hazinesini bulmaya yardımcı olacak bir milyarder tarafından kaçırılır. Alan, sadece kitapta yer alan bir kahraman olarak kalmak istemez ve yazarı kurtarmak için bir maceraya atılır. Bu gizemli ormanda yaşam savaşı veren karakterler, hazineyi bulabilmek içinde birlikte çalışmak zorunda kalır.

12. Guns Akimbo / Silahlar Fora (2019) – IMDb: 6.3

Bir oyun şirketinde programcı olarak çalışan Miles, monoton hayatından sıkılır. Hayatını daha eğlenceli hâle getirebilmek için internetteki zorbaları trollemeye başlar. Miles, insanları duyarlı bir birey hâline getirmek için çaba gösterir. Bir gün beklenmedik bir geri dönüş alan genç adam, savaşçı karakteriyle eski sevgilisinin hayatını kurtarmak zorunda kalır.

11. The Gamechangers (2015) – IMDb: 6.3

Başrollerinde Daniel Radcliffe, Joe Dempsie, Bill Paxton’ın yer aldığı film; sevilen oyunlardan biri olan GTA’nın beyaz perdeye aktarılmış hâli. Daha doğrusu film, GTA’nın yapımcısı Sam Houser’ın hikâyesini konu alıyor. Rockstar Games yapımcısı olan Sam Houser ve Avukat Jack Thompson arasındaki çatışma aktarılıyor. Şiddet içeren video oyunlarını yasaklamayı hedefleyen Thompson, bu amacında başarılı olabilecek mi?

10. Horns / Boynuzlar (2013) – IMDb: 6.4

Joe Hill’ın romanından uyarlanan filmde Merrin, talihsiz bir şekilde cinayete kurban gider. Tecavüz edilip öldürülen genç kadının cinayetinde bir numaralı şüpheli, sevgilisi İg Perrish olur. Sarhoş olduğu gecenin ertesi gününde kafasında boynuzlar çıkan İg Perrish, neye uğradığını şaşırır. İnsanların kafasındaki boynuzlardan çok etkilendiğini ve ona birçok itirafta bulunduğunu fark eder. Sevgilisinin başına gelenleri öğrenmeye çalışarak cinayete dair ilginç detaylar bulur.

9. Kill Your Darlings / Sevdiklerini Öldür (2013) – IMDb: 6.4

1944 yılında geçen filmde Columbia Üniversitesini kazanan Allen Ginsberg’ün yolu, Lucien Carr ile kesişir. Allen’ın yaşantısı, yakışıklı ve havalı bir genç olan Lucien ile karşılaşması ile tamamen değişir. Bir süre sonra William Burroughs ve Jack Kerouc’la da tanışır. Dört genç, toplumdaki yapıyı değiştirmek adına kısıtlamaların önüne geçmek ister. Yeni bir akımın öncüsü olmak isteyen dörtlü, bu sayede Beat Hareketi’ni ortaya çıkarmış olur.

8. The Woman in Black / Siyahlı Kadın (2012) – IMDb: 6.4

Avukat Arthur Kipss, yeni vefat eden müvekkilinin miras işlerine bakmak için ürkütücü eski bir köşkte tek başına çalışır. Sırlarla dolu bu kasabanın gizemini ortaya çıkarmak ister. Çocukların gizemli ve ürkütücü yollar ile öldürüldüğünü fark eden Kipss, dehşete düşer. Yaşarken hor görülüp dışlanan kadının hayaleti, kasabayı ele geçirmiş. Siyah giyinen bir kadın tarafından tehdit edilen genç avukat, bir çıkış yolu bulmak zorunda kalır. Kasabadaki bu lanet ortadan kalkacak mı dersiniz?

7. Imperium / Köstebek (2016) – IMDb: 6.5

FBI ajanı Nate Foster, mesleğinde oldukça başarılı ve prensipli. Genç ajan, kaçak yollar ile ülkeye dahil edilmiş sezyum-137 izotopu davasını üstlenir. Araştırma sonucu ırkçı bir gruba rastlayan Nate, iş ortağı Angela Zamparo’nun yardımı ile kimliğini gizleyerek ırkçı grubun bir üyesi olur. Nate Foster, içine sızdığı bu grupta ırkçılığı önlemek için büyük bir savaş verir.

6. Jungle / Orman (2017) – IMDb: 6.7

1980’li yılları anlatan film, üç arkadaşın hikâyesini ele alır. Amazon ormanlarını keşfetmek isteyen Gezgin Yossi, Öğretmen Marcus ve Fotoğraf Sanatçısı Kevin; dikkat çekici şeyler bulabilmek için ormanın yolunu tutar. Kendilerine Karl Ruptercher adında bir rehber bulurlar. Ancak tuttukları rehber sahtekâr çıktığı için, üç arkadaş kendini ormanın ortasında bir yaşam mücadelesi verirken bulur.

5. The F Word / Ya Aşksa (2013) – IMDb: 6.8

Wallace; tıp fakültesini yarıda bırakmış, ilişkilerinde hep mutsuz olduğu için aşk hayatını rafa kaldırmış bir genç. Chantry ile tanıştıktan sonra fikirleri değişen Wallace, animatör olarak çalışan bu kadına hayran kalır. Ancak büyük bir sorun var. Bu sorun, Chantry’nin erkek arkadaşının olması. Wallace, en iyi dostunu ve hayatının aşkını bulmuşken onu kaybetmemek için büyük bir savaş verir. Peki, kahramanımız bu kez aşkta kazanır mı dersiniz?

4. Escape From Pretoria / Pretoria’dan Kaçış (2020) – IMDb: 6.8

Zorlu bir hapishaneden kaçmak için uğraşan Tim Jenkin ve Stephen Lee, özgürlük için mücadele eder. Siyahilerin yaşam haklarının olmadığı 70’li yılların anlatıldığı bu filmde Jenkin, hapishaneden kaçmanın yollarını arar ve bir plan yapar. Mahkûmlara kaçma fikrinden bahseden iki arkadaş, olumlu bir geri dönüş alamaz. Hapishaneye giren herkesin ilk isteğinin kaçmak olduğunu ancak bunu başaran birinin olmadığını belirten mahkûmlar, onların bu planına dahil olmaz. Bir kişi hariç! Bu kişi Alex Moumbaris’ten başkası değil…

3. Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs The Reverend / Unbreakable Kimmy Schmidt: Rahip’e Karşı (2020) – IMDb: 6.9

Hayallerini süsleyen adamla evlenmek üzere olan Kimmy, masalsı bir düğünde evlenmek ister. Ancak bunu gerçekleştirmek için yapması gereken çok işi var. Bu nedenle kendisini dünyadan koparan Rahip’in alçak planlarını engellemek zorunda kalır. Kadınları kaçıran rahibi durdurmak için harekete geçen Kimmy, kadınları kurtarıp düğününe yetişmek için zamanla yarışır. Sizce Kimmy, hayalini kurduğu düğününe yetişebilecek mi?

2. Swiss Army Man / Çakı Gibi (2016) – IMDb: 6.9

Hank, küçük ve ıssız bir adada tek başına yaşam sürse de bir gün evine ulaşacağına dair hayaller kurar. Bir süre sonra umudunu kaybeden Hank, intihar etmeye karar verir. Tam kendini asmak üzereyken kıyıya vuran erkek cesedini görür. Manny ismini verdiği bu ceset, onun tek kurtuluş yolu olur. Fantastik komedi türündeki film seyirciler tarafından oldukça beğenildi.

1. Weird: The Al Yankovic Story (2022) – IMDb: 7.4

Dram ve komediyi barındıran müzikal türündeki filmde 80’li yılların meşhur ismi Al Yankovic’in hayat hikâyesi ele alınıyor. Şarkıları ile şöhret basamaklarını hızla tırmanan Yankovic’in hem kariyerine hem aşk hayatına değiniliyor. Yapımda Yankovic’e Daniel Radcliffe hayat veriyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP