X
Lucifer’dan Stranger Things’e! Canavar Temalı Yapımları Sevenlerin Mutlaka İzlemesi Gereken 19 Dizi ve Film

Lucifer’dan Stranger Things’e! Canavar Temalı Yapımları Sevenlerin Mutlaka İzlemesi Gereken 19 Dizi ve Film

ABONE OL
Kasım 13, 2022 08:24
Lucifer’dan Stranger Things’e! Canavar Temalı Yapımları Sevenlerin Mutlaka İzlemesi Gereken 19 Dizi ve Film
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Canavarlar büyük küçük demeden herkesin dikkatini çekmeyi başarıyor. Hatta çocukluk yıllarımızdan itibaren ‘Canavar geliyor!’ diye korkutulanımız bile var! Canavarlara karşı ilgisi ve merakı olanlar için beyaz perdeye taşınmış en iyi canavar konulu film ve dizileri sizler için derledik. İzlerken kimi zaman korkacağınız kimi zaman gerginlikten bayılacağınız o yapımlar sizlerle. Hazırsanız geri sayım başlasın!

19. The Monster / Canavar (2016) – IMDb: 5.4

Bir yolculuğa çıkan anne ve küçük kızı ıssız bir yolda mahsur kalır. Buradan yürüyerek kurtulmanın imkânsız olduğuna kanaat getiren kadın mecburen bir aracın geçmesini beklemeye başlar. Ancak tek sorunları ıssız bir yerde mahsur kalmak değil! Bu yolda onları bekleyen bir canavar var. Anne ve kızı hayatta kalabilmek için canavara karşı büyük bir savaş verir. Başrollerini Zoe Kazan ile Ella Ballentine’ın oynadığı film gerilimin sınırlarını zorluyor.

18. Splinter / Kıymık (2008) – IMDb: 6.1

Filmin başrolünde yer alan çift, romantik bir hafta sonu geçirebilmek için tatile çıkmaya karar verir. Ormanda kamp yapmayı planlayan ikili, polisten kaçan bir suçlu ve kız arkadaşı tarafından rehin alınır. Tatilleri kabusa dönen ikili, ıssız bir benzin istasyonunda korku dolu anlar yaşamak zorunda kalır. Peki çift bu cehennemden farksız yerden kurtulabilecek mi dersiniz?

17. Colossal (2016) – IMDb: 6.2

New York’ta yaşayan Gloria’nın hayatı büyük bir değişime uğrar. Doğduğu şehre geri dönmeye karar veren Gloria o esnada Güney Kore’ye bir canavarın saldırdığını duyar. Canavar şehri darmadağın eder. Gloria canavarla arasında bir bağ olduğunu anlar. Şimdi dünyanın kaderi Gloria’nın elinde! Gloria, canavarı alt edebilecek mi yoksa dünyanın yok oluşunu mu seyredecek, izleyip görelim.

16. Godzilla (2014) – IMDb: 6.4

Filipinler’de dev bir canavarın kalıntıları, Japonya’da nükleer santralde facia… Bir canavarın nükleer enerjiyle beslenerek ortalığı yıktığı anlaşılıyor. Canavar Godzilla’ya engel olmak için Amerikan ordusu harekete geçiyor ancak Godzilla’nın gözünü intikam hırsı bürümüş!

15. Alien Covenant / Yaratık Covenant (2017) – IMDb: 6.4

Covenant gemisiyle uzay yolculuğuna çıkan ekip daha önce hiç gitmedikleri bir gezegene iniş yaparlar. Daha önceki durakları olan Prometheus yolculuğunda orada kalmış David’le karşılaşan ekibin başına bu garip yerde neler gelecek, heyecan verici bu filmi seyredip görelim!

14. Attack The Block / Uzaylıların Şafağı (2011) – IMDb: 6.6

Güney Londra’da bir sokak çetesi; geceleri araba soygunu, gasp ve kavgaya karışır. Grup lideri Moses bir gece Sam’i gasp eder. Sam kaçmaya çalışırken gökten bir cisim yere çarpar. Parlak cismin içinden çıkan tuhaf görünümlü tüylü canavarı öldüren çete, başına büyük bir dert aldığının farkına varmaz!

13. Trick’r Treat / Cadılar Bayramı Katliamı (2007) – IMDb: 6.7

Cadılar Bayramı’nda yaşanan dört olayı ele alan filmde Okul Müdürü Steven ay ışığında bir seri katile dönüşüyor. Bir bakire, hiç tanımadığı bir adamla buluşuyor. Bir grup genç ise ölümcül sonuçlara sebep olabilecek bir eşek şakası hazırlıyor ve bir kadın kocasıyla didişip durmaktan usanıyor…

12. The Babadook / Karabasan (2014) – IMDb: 6.8

Amelia 6 yıl önce eşini kaybeder ve oğlu Samuel’i yalnız başına büyütmek zorunda kalır. Amelia bir gün oğluna masal okurken kitapları arasında Mister Babadook adında gizemli bir masal kitabı keşfeder. Kitabı yok eden Amelia onun her defasında yeniden var olduğunu görür. Artık hiçbir şey eskisi gibi devam etmez ve anne-oğul korkunç gerçeklerle yüzleşmek zorunda kalır.

11. It Follows / Peşimdeki Şeytan (2014) – IMDb: 6.8

Jay her genç gibi zamanını ailesi ve arkadaşlarıyla geçirir. Bir gün etkilendiği bir genç ile beraber şehrin dışında bulunan bir harabeye gider. Uyandığında ise kendini burada baygın bir şekilde bulur. Artık Jay için hiçbir şey normal olmaz. Birileri tarafından takip edildiğini hisseder. Takip edildiği bu varlıktan kurtulmanın yolunu bulmaya çalışan Jay, olaya arkadaşlarını da dâhil eder.

10. Cabin in the Woods / Dehşet Kapanı (2012) – IMDb: 7.0

Beş arkadaş hafta sonunu ormanda gizemli bir evde kalmaya karar verir. Bodrum kata inip evi araştırmaya koyulan gençler burada tuhaf figürlerle, karmaşık sembollerle karşılaşır. Bu esnada ölümcül bir zombi ailesinin uykudan uyanmasına neden olurlar. Peki gençlerin başına gelecek olaylar bununla sınırlı kalacak mı? Hiç sanmıyoruz.

9. Cloverfield / Canavar (2008) – IMDb: 7.0

New York’ta bir barda kulakları sağır eden bir ses duyulur. Korku içinde kaçışan insanların arasında New York caddelerinin harabeye döndüğü görülür. Dehşet dolu anlar devam ederken bu kez Manhattan’da büyük bir patlama olur. New York artık bir canavar istilasının pençesine düşmüş durumda! Cloverfield, New York’a düzenlenen canavar saldırındaki insanları anlatıyor.

8. Hellboy II: The Golden Army / Hellboy 2: Altın Ordu (2008) – IMDb: 7.0

Mistik yaratıklar insanlığa savaş açtı! Dünya cehenneme dönüşürken Hellboy ve takımı, Altın Ordu’dan önce insanlığı kurtarmak istiyor. Ancak Altın Ordu’nun ölüm makinelerinin insanlığı yok edecek kadar gücü var. Dünyayı yönetmek isteyen bir prensin yapması gereken tek şey Altın Ordu’yu bulmak. Peki Hellbol ve ekibi buna izin verecek mi dersiniz?

7. The Mist / Öldüren Sis (2007) – IMDb: 7.1

Şiddetli bir fırtınanın ardından tüm kasaba sise boğulur. Bu yoğun sisle beraber insanları öldüren canavarlar belirir. İnsanlar bu durumun farkına varır ve bir markette kapana kısılırlar. İnsanlar ikiye ayrılır. Bir kısım tanrının intikam aldığını ve tüm insanlığı yok edeceğine inanırken diğer kısım buna inanmaz. Stephan King’in gerilim dolu romanından beyaz perdeye müthiş bir yolculuk!

6. The Host / Yaratık (2006) – IMDb: 7.1

Seul’un iki yakasını bağlayan Han Nehri’nde canavarlar yaşar ancak insanlık bunun farkında bile değil! Amerikan savaş gemilerinin kimyasal atık bırakmasından sonra canavarlar hiç beklenmedik bir anda ortaya çıkar. Bu da yetmezmiş gibi insanlığa ölümcül bir virüs bulaştırır. Hükûmet bu canavarı durdurabilecek mi yoksa insanlığın sonu mu geliyor dersiniz?

5. The Descent / Cehenneme 1 Adım (2005) – IMDb: 7.2

Yürüyüşe çıkan grup, kayanın düşmesi sonucu bir mağarada mahsur kalır. Hayatta kalabilmek için yeterli erzağı bulunmayan ekip bir yaşam mücadelesi vermek zorunda! Şimdi mağarada onları bekleyen korku dolu anlar var. Dehşeti yaşayan grup bir arada kalmayı başarabilecek mi? Peki bu mağaradan sağ çıkabilecekler mi, izleyip görelim.

4. A Quiet Place / Sessiz Bir Yer (2018) – IMDb: 7.5

İki çocuklu aile sessizlik içinde bir yaşam sürmek zorunda. Şehirden uzak bir kırsalda yaşayan aile, hassas işitme yeteneğine sahip canavarlardan korunamazsa hayatta kalamayacak. Onları yaşama bağlayan bu sessizlik, günün birinde gerçekleşen ufak bir kaza sonucunda bozuluyor. Aile, sessizlik yeminini bozmanın bedelini çok ağır bir şekilde ödeyecek.

3. Lucifer (2016-2021) – IMDb: 8.1

Cehennem Lordu olarak anılan Lucifer Morningstar, Los Angeles’a gelir ve bir polis departmanında dedektif olarak çalışmaya başlar. Ancak sakladığı sırrı kimse bilmiyor. Lucifer bu sırrını korumaya çalışırken bir yandan da güzel dedektiften etkilenmekten kendini alıkoyamaz. Kimilerinin bir canavar olarak değerlendirdiği Lucifer, son dönemin en ses getiren yapımları arasında!

2. Supernatural / Doğaüstü (2005-2020) – IMDb: 8.4

Annelerinin gizemli ölümünün ardından babalarıyla birlikte avcılık yapan kardeşlerden biri normal bir yaşantı sürmek isterken diğeri üniversiteye gider. Ailesinden ayrı bir hayat süren Sam, abisinden aldığı haber ile geri dönmek zorunda kalır. Babaları kaybolur, kardeşler onun peşine düşer ve macera soluksuz devam eder!

1. Stranger Things (2016-) – IMDb: 8.7

Kasabanın birinde bir gün küçük bir çocuk kaybolur. Polisler, bir canavar tarafından kaçırılan çocuğun peşine düşer. Psikokinetik yetenekleri olan Eleven isimli genç kız da bu gizemli kayboluşun peşine düşer. Artık kasaba ve kasaba sakinleri büyük bir tehdit altında. Korkutucu doğaüstü güçler bu kasabayı yerle bir edebilecek mi dersiniz?

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP