Biden 2024'te adaylığa niyetli lakin seçmenler tıpkı fikirde değil - Ulusal Haberim - Gözünüz Haberlerde Olsun
Biden 2024’te adaylığa niyetli lakin seçmenler tıpkı fikirde değil
27 okunma

Biden 2024’te adaylığa niyetli lakin seçmenler tıpkı fikirde değil

ABONE OL
Kasım 10, 2022 05:24
Biden 2024’te adaylığa niyetli lakin seçmenler tıpkı fikirde değil
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ABD Lideri Joe Biden, 8 Kasım’da düzenlenen ve sonuçların şimdi netleşmediği orta seçimlere ait Beyaz Saray’da basın toplantısı düzenledi, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Seçimleri “Amerikan demokrasisi için düzgün bir gün” olarak nitelendiren Biden, birçok kişinin beklediği halde “kırmızı dalganın” gelmediğini ve Cumhuriyetçilerin beklentilerin gerisinde kaldığını belirtti.

“AMERİKAN HALKI OYLARIYLA KONUŞTU”

“Amerikan halkı oylarıyla konuştu” diye konuşan Biden, seçmenlerin enflasyon dahil kaygılarını açıkça ortaya koyduğunu belirterek, “Seçmenler demokrasimizi korumak istediklerine dair açık bir bildiri gönderdi” yorumunda bulundu.

Biden, Cumhuriyetçilerin Temsilciler Meclisinde çoğunluğu sağlamak konusunda avantajlı olduğunu kabul ederek, bugün Temsilciler Meclisindeki Cumhuriyetçilerin başkanı Kevin McCarthy ile bir telefon görüşmesi yapacağını belirterek, “Ara seçimlerden bağımsız olarak, Cumhuriyetçilerle çalışmaya hazırım” dedi.

SEÇMENLER BİREBİR FİKİRDE DEĞİL

Edison Research tarafından yürütülen ve CNN tarafından yayınlanan çıkış anketinin erken sonuçlarına nazaran, seçmenlerin üçte ikisinden fazlası Lider Joe Biden’ın 2024’te tekrar seçilmek için aday olmasını istemiyor.

10 Demokrat seçmenden altısı, Biden’ın ikinci bir periyoda başlamaması gerektiğini söyledi.

Yaklaşık 10 Cumhuriyetçi seçmenden dokuzu ve 10 bağımsız seçmenden yedisi onun yine aday olmasını istemediklerini söyledi.

Biden’ın onay oranı Temmuz ayında yüzde 36’ya düşerek lider olduğundan beri en düşük düzeyine geriledi.

Bir Reuters/Ipsos anketi, orta seçimlerden bir gün evvel onay oranını 39 olarak açıkladı.

Biden, 2020’de misyondaki Donald Trump’ı yenerek lider seçildi.

Biden’ın performans notları, başka meselelerin yanı sıra yüksek enflasyon oranı ve yükselen gaz fiyatları ile gölgelendi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP