Pence, Trump'ı pervasızlıkla suçladı - Ulusal Haberim - Gözünüz Haberlerde Olsun
Pence, Trump’ı pervasızlıkla suçladı
14 okunma

Pence, Trump’ı pervasızlıkla suçladı

ABONE OL
Kasım 15, 2022 04:24
Pence, Trump’ı pervasızlıkla suçladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Eski ABD Lider Yardımcısı Mike Pence, 6 Ocak Kongre baskını hakkında eski Lider Donald Trump’ın sarf ettiği kelamları “pervasız” olarak niteledi.

Pence, ABC’ye verdiği mülakatta, Trump’ın 6 Ocak olayları ile kendisini, ailesini ve Kongre’de bulunan herkesi tehlikeye attığını belirtti.

Trump’ın o günlerde aleyhine attığı “seçimleri reddedecek cüreti olmadığı” tarafındaki paylaşım konusunda Pence, “Bu beni öfkelendirdi, lakin yanımda duran kızıma dönerek ‘Yasayı delmek değil onu üstün tutmak yürek ister’ dedim.” sözünü kullandı.

Pence, Trump’ın 6 Ocak olayları hakkındaki kelamları konusunda, “Başkanın kelamları pervasızdı. Sorunun bir modülü olmaya karar verdiği açıktı.” formunda konuştu.

Pence, 2020 seçimlerine Trump’ın yardımcısı olarak katılmıştı

Trump Twitter hesabından başkentte yapılacak şov öncesi “6 Ocak’ta D.C’de büyük protesto var. Orada olun, çok çılgın olacak.” sözlerini paylaşmıştı.

Siyasi gözlemciler, Pence’in ABC’ye verdiği beyanları, Trump ve 6 Ocak Kongre baskını konusunda şimdiye kadar yaptığı en güçlü kelamlar olarak kıymetlendiriyor.

2020 Başkanlık seçimlerinde “sahtekarlık” yapıldığı tarafındaki argümanları ve 6 Ocak Kongre baskını olayları üzerine Trump ile ortası açılan Pence’in 2024 ABD Başkanlık seçimlerine aday olmayı düşündüğü ve Trump’ın seçmen tabanını karşısına almamak için onu kamuoyu önünde eleştirmekten kaçındığı yorumları yapılıyordu.

Pence’in ayrıyeten 6 Ocak Kongre Baskını günlerini de kapsayan “Tanrım Bana Yardım Et” başlıklı hatıra kitabının bu hafta piyasaya çıkması bekleniyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP