Ukrayna-Rusya savaşında son durum: Orası tam bir cehennem - Ulusal Haberim - Gözünüz Haberlerde Olsun
Ukrayna-Rusya savaşında son durum: Orası tam bir cehennem
20 okunma

Ukrayna-Rusya savaşında son durum: Orası tam bir cehennem

ABONE OL
Kasım 13, 2022 01:36
Ukrayna-Rusya savaşında son durum: Orası tam bir cehennem
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ukrayna Devlet Lideri Volodimir Zelenski Telegram kanalından paylaştığı imajlı iletide, Rusya-Ukrayna Savaşı ile ilgili son gelişmeleri kıymetlendirdi.

Ukrayna birliklerinin, Rus güçlerinin çekildiği Herson kentine girdiğini, halkın askerleri büyük sevinçle karşıladığını belirten Zelenski, “Bugün daima birlikte bir sevinci yaşıyoruz. Herson’daki insanlarımızın Ukraynalı savunucularla müsabakası imajlarını şimdi izlememiş bir kişi bile kaldı mı bilmiyorum.” dedi.

Zelenski, “Bu akşam prestijiyle savunma güçleri Herson bölgesinin 60’tan fazla yerleşim yerinde denetim sağladı. Polis güvenlik önlemlerine başladı.” diye konuştu.

Rus güçlerin çekilmesinden sonra bölgede çok fazla patlamamış mayın, mermi ve öbür mühimmatın kaldığına dikkati çeken Zelenski, uzmanlar tarafından mayın temizleme çalışmalarının başlatıldığını bildirdi.

Ülkesinde savaşın devam ettiği cephe sınırlarından Donetsk bölgesinde en sıcak çatışmaların sürdüğünü lisana getiren Zelenski, “Orası tam bir cehennem. Orada her gün son derece ağır çatışmalar oluyor.” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP