Bakan Alim'den taban fiyat açıklaması - Ulusal Haberim - Gözünüz Haberlerde Olsun
Bakan Alim’den taban fiyat açıklaması
39 okunma

Bakan Alim’den taban fiyat açıklaması

ABONE OL
Kasım 11, 2022 16:12
Bakan Alim’den taban fiyat açıklaması
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Meclis’te Plan ve Bütçe Komisyonu’nda bakanlığnını bütçe görüşmelerinde yaptığı konuşmalarda asgari ücrete ilişkin de bilgi veredi.

Bilgin, Aralık ortasında komisyonu toplayacaklarını, geçen yıl milletvekillerinin 5 bin istemesine karşılık 5 bin 500 lira yaptıklarını hatırlattı.

Temmuz’da enflasyona karşı ücretleri koruyucu düzenleme söz konusu olmamasına karşın, reel ücrette erimenin tablosunu görünce müdahale edilmesi gerektiğinin ortaya çıktığını belirten Bilgin, “Şimdi de aynı şeyi yapacağız. Sizin beklentiniz nedir bilmiyorum ama emin olun asgari ücreti enflasyonun karşısında reel ücreti gerileten etkisini ortadan kaldıran bir asgari ücreti gerçekleştireceğiz” dedi.

Bilgin, “Kemsilcileriyle bunu gerçekleştireceğiz ama herkes bilsin ki Türkiye emekçilerini enflasyon karşısında koruyacak sosyal devlet duyarlılığıyla işe başlıyoruz” diye konuştu.

Sözleşmeli personelin çalışma şartlarını değiştirmeyi düşündüklerini ve çalışmayı tamamladıklarını dile getiren Bilgin, “Tahmin ediyorum önümüzdeki hafta veya bu ay içinde onu uygulamaya geçireceğiz onları kadrolu hale getireceğiz” açıklamasını yaptı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP