Biden ve McCarthy borç tavanını yükseltme konusunda muahedeye yakın - Ulusal Haberim - Gözünüz Haberlerde Olsun
Biden ve McCarthy borç tavanını yükseltme konusunda muahedeye yakın
7 okunma

Biden ve McCarthy borç tavanını yükseltme konusunda muahedeye yakın

ABONE OL
Mayıs 26, 2023 05:42
Biden ve McCarthy borç tavanını yükseltme konusunda muahedeye yakın
0

BEĞENDİM

ABONE OL


Konuya aşina olan bireylere nazaran, Cumhuriyetçi ve Beyaz Saray müzakerecileri, ABD’nin temerrüde düşmesini önlemek için vakit giderek daralırken, borç limitini yükseltmek ve federal harcamaları iki yıl mühletle sınırlamak için bir mutabakata yaklaşıyorlar.

İki taraf son günlerde müzakerelerdeki farklılıkları azalttı, lakin üzerinde mutabakata varılan detaylar süreksiz ve son bir muahede meydana gelmiş durumda değil. İki taraf, üst sonun ölçüsü konusunda şimdi muahedeye varmadı.

Ortaya çıkan muahedenin kurallarına nazaran, Lider Joe Biden’ın bütçe talebi doğrultusunda savunma harcamalarının gelecek yıl yüzde 3 artmasına müsaade verilecek.

Anlaşmaya aşina olan kaynaklara nazaran, muahede tıpkı vakitte ülkenin elektrik şebekesini kıymetli bir iklim amacı olan yenilenebilir enerjiyi barındıracak formda yükseltmek için bir tedbir içerirken, GOP’un desteklediği boru çizgileri ve başka fosil yakıt projeleri için müsaadeleri hızlandıracak.

Anlaşma, Biden’ın Enflasyon Düşürme Yasası kapsamında kazandığı İç Gelir Servisi için 80 milyar dolarlık bütçe artışından 10 milyar dolar kesinti yapacak. Cumhuriyetçiler bir aracı ve kontrol dalgası konusunda ihtarda bulunurken, Demokratlar artışın daha az vergi kaçakçılığı yoluyla kendini telafi edeceğini söyledi.

Ekonomi

KAYNAK : Bloomberg HT

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP