X
Taban Fiyat Tespit Komitesi Aralık ayının birinci haftası toplanacak

Taban Fiyat Tespit Komitesi Aralık ayının birinci haftası toplanacak

ABONE OL
Kasım 14, 2022 13:47
Taban Fiyat Tespit Komitesi Aralık ayının birinci haftası toplanacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Investing.com – 2023 yılında geçerli olacak taban fiyatı belirleme çalışmaları kapsamında, beklentileri pahalandırmak için Türkiye genelindeki küçük, orta ve büyük ölçekli işletmeleri de kapsayan ön araştırma geçen hafta başladı. Bu çalışma kapsamında Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanı Vedat Alım, geçen hafta TİSK Lideri Özgür Burak Akkol ile görüştü.

Asgari Fiyat Tespit Komitesi Aralık’ta toplanıyor

Firmalarla yapılan ön çalışmalarda elde edilen anket sonuçları Aralık ayının 7-8 ya da 9’unda toplanması beklenen Minimum Fiyat Tespit Komisyonu’nda görüşülecek.

Bakan Alım Meclisteki sunumunda Aralık ayının birinci haftasında Taban Fiyat Tespit Kurulu’nun toplanacağını belirterek şu açıklamayı yapmıştı:

2022’de akademik takım eşliğinde personel, patron ve bakanlık seviyesinde yapılan görüşmelerin bu yıl da tıpkı formda gerçekleşmesi bekleniyor. 2021’de taraflar görüşmeleri 15 gün içinde tamamlayarak birinci kere beklenenden evvel açıklamışlardı. Ayrıyeten geçen yıl olduğu üzere bu yıl da minimum fiyatı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklaması bekleniyor.

TBMM’de 2023 bütçe sunumunda minimum fiyat, EYT ve takım hakkında da açıklamalarda bulunan Bakan Alım, 3600 ek göstergen gereğince faydalanamayanların şikayetlerini dikkate aldıklarını ve gerekirse bunlarla ilgili düzenleyici yeni çalışmalar yapmaya da açık olduklarını belirtti.

Yazar: Necdet Erginsoy

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP