X
Türkiye-AB diyalog toplantısı Brüksel’de yapılacak

Türkiye-AB diyalog toplantısı Brüksel’de yapılacak

ABONE OL
Kasım 12, 2022 16:17
Türkiye-AB diyalog toplantısı Brüksel’de yapılacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AB Komisyonu, 15 Kasım’da Brüksel’de, bilim, araştırma, teknoloji ve inovasyon konularında Türkiye – AB Üst Düzey Diyalog toplantısı yapılacağını açıkladı.

Açıklamada, AB Komisyonu binasında yapılacak toplantı sonrasında Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve AB Komisyonu İnovasyon, Araştırma, Kültür, Eğitim ve Gençlikten Sorumlu Komiseri Mariya Gabriel’in basın açıklamasında bulunacağı belirtildi.

Yüksek düzeyli diyalog toplantısının Avrupa Yeşil Mutabakatı’nın hedeflerinin bir parçası olan yeşil endüstriyel üretim, yenilenebilir enerji ve akıllı şehirler gibi güncel önemli konularda iş birliğinin nasıl geliştirileceğine odaklanacağına işaret edilen açıklamada toplantıda sanayinin dijital dönüşümü ile birlik programlarındaki iş birliği mekanizmalarının geliştirilmesi konularının ele alınacağı ifade edildi.

Komisyon binasında yapılacak yüksek düzeyli diyalog toplantısına katılması beklenen Varank, AB Komisyonu Kıdemli Başkan Yardımcısı Margrethe Vestager’le de ikili görüşme yapacak.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP