X
2022 Verilerine Göre Dünyada Mobil Bankacılığı En Çok Kullanan 8 Ülke

2022 Verilerine Göre Dünyada Mobil Bankacılığı En Çok Kullanan 8 Ülke

ABONE OL
Kasım 12, 2022 14:12
2022 Verilerine Göre Dünyada Mobil Bankacılığı En Çok Kullanan 8 Ülke
0

BEĞENDİM

ABONE OL

2022 verilerine göre mobil bankacılığı en çok kullanan ülkeler belli oldu. Biz de bu ülkeleri sizin için buraya derledik. Haydi o zaman, mobil bankacılığı en çok kullanan ülkeleri yakından inceleyelim.

Kaynak: https://www.statista.com/chart/27528/…

1. Türkiye

Statista verilerine göre Türkiye, mobil bankacılığı en çok kullanan ülke olmuştur. Ülke nüfusunun %85’i mobil bankacılığı kullanıyor. Çünkü Türkiye’deki bankalar müşteri memnuniyetini üst düzeyde tutar. Bu da mobil bankacılığın kullanımını arttırır.

2. Nijerya

Nijerya, mobil bankacılığı en çok kullanan ikinci ülkedir. Ülke nüfusunun %82’si mobil bankacılığı kullanmaktadır. Bu rakam gelecek yıllarda da durmadan artacaktır. Çünkü ülkede bankacılık sektörüne önem verilmektedir.

3. Güney Kore

Güney Kore, mobil bankacılığı en çok kullanan üçüncü ülke oldu. Ülke nüfusunun %76’sı mobil bankacılığı kullanıyor. Burada teknolojik aletlerin satın alınabilirliğinden kaynaklanan bir ilerleme söz konusu.

4. Brezilya

Brezilya da mobil bankacılığı en çok kullanan ülkeler arasında üçüncü sırada yer alıyor. Ülke nüfusunun %76’sı mobil bankacılığı kullanıyor. Brezilyalılar özellikle finansal işlerini mobil bankacılık ile halletmeyi seviyor.

5. İngiltere

İngiltere mobil bankacılığı en çok kullanan dördüncü ülke konumunda. Ülkenin %65’i mobil bankacılığı kullanıyor. Birleşik Krallık’ta mobil bankacılığın popülaritesi gün geçtikçe artıyor. Birçok kullanıcı mobil bankacılığı kullanarak finans işlerini yürütüyor.

6. ABD

ABD, mobil bankacılığı en çok kullanan beşinci ülke oldu. Ülke nüfusunun %58’i mobil bankacılığı kullanıyor. Mobil bankacılık ABD’de en çok para transferi gerçekleştirmek için tercih ediliyor.

7. Almanya

Almanya, mobil bankacılığı en çok kullanan altıncı ülke. Ülke nüfusunun %42’si mobil bankacılığı kullanıyor. Almanlar finansal işlerinin çoğunu mobil bankacılıktan hallediyor.

8. Japonya

Japonya, mobil bankacılığı en çok kullanan yedinci ülke oldu. Ülke nüfusunun %35’i mobil bankacılığı kullanıyor. Banka müşterilerine birçok imkânı sunduğu için mobil bankacılık üzerinden işlemlerini kolayca halledebiliyorlar.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP