İhtiyaç Durumunda Anında Kredi Nasıl Çekilir? “Anında Kredi” Hakkında Bilmeniz Gerekenler - Ulusal Haberim - Gözünüz Haberlerde Olsun
İhtiyaç Durumunda Anında Kredi Nasıl Çekilir? “Anında Kredi” Hakkında Bilmeniz Gerekenler
31 okunma

İhtiyaç Durumunda Anında Kredi Nasıl Çekilir? “Anında Kredi” Hakkında Bilmeniz Gerekenler

ABONE OL
Kasım 11, 2022 00:24
İhtiyaç Durumunda Anında Kredi Nasıl Çekilir? “Anında Kredi” Hakkında Bilmeniz Gerekenler
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Acil nakit ihtiyaçlarını karşılamak için sıklıkla kullanılan kredi türlerinden olan anında kredi, kimi zaman tek tuşla hesabınıza tanımlanacak kadar kolay olması ve etkili bir nakit çözümü sunması nedeniyle pek çok kişinin favorilerinden. Peki ihtiyaç halinde anında kredi çekmek isterseniz ne yapmanız gerekir?

İşte anlık kredi hakkında merak edilenler!

Anında kredi nedir?

Acil nakit ihtiyaçlarını karşılamak için kullanılan anında kredi, en basit tanımla hızlı şekilde başvurulan ve anında banka hesabına geçen bir kredi türüdür. Bu bakımdan diğer kredi çeşitlerine göre onay ve hesaba para aktarım süreci bakımından oldukça hızlıdır.

Anında kredi başvuruları son derece hızlıdır.

En hızlı ve kolay kredi çekme yöntemlerinden olan hızlı kredi başvurularında, şubeye gitmeye, herhangi bir belge sunmaya veya imzaya gereksinim olmaz. Dolayısıyla diğer adıyla anında kredi olarak da bilinen bu krediye başvurmak hızlı olduğu kadar kolay ve avantajlıdır.

Anında krediye nasıl başvurulur?

Anında kredi başvuruları genellikle SMS yoluyla, mobil veya online bankacılık üzerinden kısa sürede tamamlanır. Belirli kredi limitleri dahilinde yapılan başvuru, diğer kredi başvurularına göre kısa sürede incelenerek sonuçlanır. Dolayısıyla anında kredi ile acil ihtiyaçları en hızlı şekilde karşılamak da mümkün olur.

Hızlı kredi başvurularında geçmiş dönem bankacılık işlemleri göz önünde bulundurulur.

Anında kredi başvurusundaki en önemli kriter kredi kayıt puanıdır. KKB olarak da bilinen bu puan geçmiş dönem bankacılık işlemleri, mevcut krediler ve ödemeler gibi bir dizi parametreye göre hesaplanır. Genellikle düzenli ödeme yapan, aktif hesapları bulunan müşteriler kayıtlı oldukları bankalardan hızlı kredi çekme konusunda pek sorun yaşamaz.

Hızlı kredi limitleri bir dizi faktöre göre belirlenir.

Olumlu sonuçlanması halinde anında hesaba aktarılan hızlı kredi tutarı bankadan bankaya farkılık gösterir. İlgili banka ile yapılan işlem sıklığı, kredi notu ve icra gibi durumların tümü çekilecek maksimum kredi tutarının belirlenmesinde etkilidir. Dolayısıyla koşulların uygunluğuna göre bankadan 10 bin TL ila 60 bin TL arası hızlı kredi alınabilir.

Anında kredide vade ve tutar opsiyonları kişinin kontrolündedir.

Anında kredilerde sunulan taksit sayıları da bankadaki kredi paketine göre değişir. Kimi bankalar kendi müşterilerine veya yeni müşterilere özel avantajlı kredi paketleri sunar. Buna göre, alınacak kredi tutarı ile toplam vade miktarı kişiselleştirilebilir. Dolayısıyla farklı bankalardaki opsiyonları inceleyerek en avantajlı anında krediyi çekmek mümkündür.

Anında kredi başvurusunda farklı banka paketlerini incelemekte fayda var.

Anında kredinin bir diğer avantajı da 7/24 kredi başvurusuna izin vermesidir. Dolayısıyla bankacılık geçmişine, aylık maaşa, mevcut ödeme düzenine ve diğer parametrelere bağlı olarak kendinize özel anında kredi avantajlarından hemen faydalanmaya başlayabilirsiniz. Böylece farklı bankalardaki kredi paketlerini değerlendirerek en avantajlı ödeme oranlarına da sahip olursunuz.

Anında kredinin sunduğu avantajlar geleceğe yatırım yapmak için idealdir.

Limitlerin ve vadelerin müşteri tarafından planlandığı anında kredi ile kendi ödeme gücünüze en uygun faiz oranlarına sahip bir kredi alabilirsiniz. Sonuç olarak kefil gerektirmeyen, genellikle masrafsız olan ve kolaylıkla alınan anında kredi ile bütün ihtiyaçlarınızı hızlıca karşılamaya başlayabilirsiniz. Böylece hem kendi geleceğinize dilediğiniz an kolay şekilde yatırım yapabilir, hem de avantajlı bir ödeme planından faydalanabilirsiniz.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP