X
Eski Sevgili Terörü Yine Bildiğiniz Gibi: Eski Sevgilisinden Netflix Algoritmasını Bozarak İntikam Alan Adam

Eski Sevgili Terörü Yine Bildiğiniz Gibi: Eski Sevgilisinden Netflix Algoritmasını Bozarak İntikam Alan Adam

ABONE OL
Kasım 15, 2022 05:12
Eski Sevgili Terörü Yine Bildiğiniz Gibi: Eski Sevgilisinden Netflix Algoritmasını Bozarak İntikam Alan Adam
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ayrılık kararını olgunlukla karşılayabilmek başlı başına bir mesele! Kız arkadaşı tarafından terk edildikten sonra kimsenin aklına gelmeyecek bir fikirle onu rahatsız etmeyi planlayan adam, anlattıklarıyla dikkat çekti. Uzun vadede pek etkili bir uygulama olmasa da alışılmışın dışındaki bu intikam planı şaşkınlık yarattı. Gelin, eski sevgilisinin Netflix hesabına dadanarak onu kızdırmak isteyen adamın planına yakından bakalım.

Beraberken çoğu şeyi birlikte yapan çift, Netflix hesaplarını da birbirlerinin bilgisayarında bulunduruyordu.

Ayrılığı kabullenmek taraflar için her zaman o kadar da kolay olmuyor. Kimin aldattığı bilgisini vermeden bir sadakatsizlik sonrasında terk edildiğini söyleyen adam, çılgın bir intikam planı uygulayıp bunu ortamında paylaşıyor. Pek çok çift gibi ilişkileri boyunca beraber vakit geçirmeyi seven ikili, Netflix hesaplarında da aynı birlikteliği gösteriyormuş. İlişkilerinin devam ettiği sürede genç kadın Netflix hesabını dönem dönem sevgilisinin bilgisayarından kullanıyormuş. Elbette bunun bir gün çılgın bir intikam malzemesi olacağından habersizce…

Ayrılıklarının ardından eski kız arkadaşına ait hesabın bilgisayarında olduğunu hatırlayan adam, akla gelmeyecek bir plan yapmış!

Son yılların en çok kullanılan uygulaması Netflix’te birçok dizi ve film izlemek mümkün. Çiftlerin de en sık tercih ettikleri etkinlikler arasında dijital platformlarda yer alan içerikleri takip etmek geliyor. Ayrılıktan sonra yeni bir hesap kullanmaya başlayan adam, Netflix uygulamasına giriş yaparken her defasında eski kız arkadaşının hesap bilgileri ile karşılaşıyormuş. Ayrılıklarının üzerinden belirli bir zaman geçmiş olmasına rağmen bunu aşmayı başaramayan adam bir gün merakına yenik düşerek eski kız arkadaşının hesabına girmiş.

Önce, sürekli olarak eski kız arkadaşının izlediği dizi ve filmleri takip etmiş.

Eski kız arkadaşının Netflix hesabında ajanlık faaliyetleri yürütmeye başlayan adam önceleri sadece kadının neler yaptığını takip etmiş. Hesapta detaylı incelemeler ve araştırmalar yapan adam, genç kadının neler izlediğini analiz etmiş. Bunu uzun bir süre fark ettirmeden devam ettirmiş. Ancak sonrasında aklına şeytani bir plan gelmiş! Kendince mükemmel bir plan tasarlayan adam bunu uygulamak üzere harekete geçmiş.

Kız arkadaşının Netflix algoritmasını değiştirerek onu sinirlendirebileceğini düşünmüş!

Genç adam eski kız arkadaşının Netflix hesabının algoritmasını değiştirmeyi düşünmüş. Elbette bunu yapabilmek için kız arkadaşının karşısına çıkması ve sevmesi muhtemel dizi ve filmleri engellemesi gerekiyordu. Birbirinden farklı filmleri kaydederek onu sinirlendirebileceğine inanıyormuş. İlk olarak Breaking Bad dizisini izlemeye başlamış. Sonrasında farklı dizilerin ilk birkaç bölümünü izlemeye devam etmiş. Bazen de aralardan birkaç bölüm seçerek izlemiş ve bu sayede kız arkadaşının hesabına her girişinde yarım yamalak izlenmiş dizilerle karşılaşmasını sağlamış.

Breaking Bad dizisinden sonra kız arkadaşının asla hoşlanmadığı projeleri izlemeye devam etmiş.

Bu durum çok büyük bir sorun teşkil etmedi muhtemelen çünkü eski kız arkadaşı istediği zaman dizileri ve filmleri başa sarabilirdi. Ancak genç adam kurduğu bu planın müthiş bir intikam planı olduğunu düşündüğü için uygulamaya devam etti. Çünkü çok sayıda içeriği olan Netflix’te en çok izlenen türler daha öne çıkıyor ve genç adamın izlediği yapımlar da eski kız arkadaşının izlediklerinin önüne geçtiği için algoritmayı tamamen değiştiriyor. Hem önerilenler listesi hem ana sayfa içeriği bu algoritmaya göre hazırlanarak sunuluyor.

Birçok ilişki içerisinde partnerler aynı Netflix hesabını kullanıyor.

Araştırmalara göre birçok sevgili, ilişki sırasında aynı Netflix üyeliğini kullanıyor ve bu yüzden ayrıldıktan sonra kişisel hesap problemi yaşayabiliyor. Ancak bu durum ayrılan taraflardan birinin şifreyi değiştirerek hesaba giriş yapmayı engelleyebilmesini de sağlıyor. Bu yüzden tehlikeli olarak görülse de hesaplar ödeme yapılmadığı takdirde Netflix yönetimi tarafından kapandığı için önlem alınabiliyor. Üstelik ‘şifremi unuttum’ sekmesi sayesinde hesaplar kolayca geri alınabiliyor. Sadece sevgililer değil, arkadaşlar ve aile üyeleri de Netflix’i ortak kullanıyor. Netflix yetkilileri ise bu konuda üyelerini uyarıyor.

Çoğu kişi adamın bu planını gereksiz ve küçük düşürücü görüyor.

Genç adamın kız arkadaşı için hazırlayıp uygulamaya koyduğu intikam planı, sosyal medyada büyük yankı uyandırdı! Olayı öğrenen sosyal medya kullanıcıları ikiye bölündü ve bir kesim planı komik bulurken bir kesim de bu durumun son derece gereksiz olduğunu ve bunun tamamen bir vakit kaybı olduğunu savundu. Her türlü yoruma rağmen planın oldukça tuhaf olduğu ise bir gerçek. Peki siz, ikili arasında yaşanan bu hadiseyi nasıl değerlendiriyorsunuz?

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP