2023'ün Gözdesi Olacak Saç Kesimleri ve Modelleri En Çok Size Yakışacak! - Ulusal Haberim - Gözünüz Haberlerde Olsun
2023’ün Gözdesi Olacak Saç Kesimleri ve Modelleri En Çok Size Yakışacak!
45 okunma

2023’ün Gözdesi Olacak Saç Kesimleri ve Modelleri En Çok Size Yakışacak!

ABONE OL
Kasım 12, 2022 09:48
2023’ün Gözdesi Olacak Saç Kesimleri ve Modelleri En Çok Size Yakışacak!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Her yeni yıl yaklaştığında bu yıl daha güzel geçecek dediğiniz oluyordur. Bu bir önceki senenin iyi ya da kötü geçişinden ziyade insanın daha da iyi günlere layık olduğunu bilmesiyle bağlantılı diyebiliriz. Öze dönüş yaşadığımız bu anlarda bazen zihinsel değişimlere bazense fiziksel görünüşümüzle ilgili değişimlere gidiyoruz ve özellikle de fiziksel değişim denince işe saçlarımızdan başlıyoruz.

2023 yılıyla birlikte yeni bir sayfa açmak, başlangıçların en güzelini yapmak istiyorsanız sizler için son moda saç kesimlerini derledik. Değişimin her zaman iyiye işaret olduğunu ve yenilenmiş enerjinin size uğurlu kapılar açacağına inanıyorsanız, gelin içeriğimizi birlikte inceleyelim.

1. Pixie

Aslında yılların vazgeçilmez modeli olan Pixie, 2022 yılında da oldukça hit bir modeldi. 2022’ye nazaran 2023’te de popülaritesini koruyacak. Eğer kalp, üçgen ya da oval bir yüz yapısına sahipseniz Pixie favoriniz olacak. Yuvarlak ya da kare bir yüz yapınız varsa da daha dolgun bir kakülle bu modeli destekleyebilirsiniz.

Yüz yapısıyla birlikte açık ya da koyu ton fark etmeksizin Pixie modeli her renge yakışanlardan.

2. Bixie

Bixie modeli ise size bir yerden tanıdık gelebilir. Çünkü çene hizasındaki Bob modeli ve az önce bahsettiğimiz Pixie’den oluşuyor. Saçlarım tam olarak erkek tıraşına benzemesin bir modernliği olsun diyorsanız Bixie tam size göre diyebiliriz.

Son zamanlarda gerek moda dergilerinde gerekse de çekimlerde gördüğümüz bu model adeta 90’ların modasını günümüze taşıyor.

3. Mixie

Listemizin en iddialı modellerinden biri ise Mixie. Pek alışkın olmadığımız bu kesim retro severlerin bayılacağı türden. Pixie ile Mullet kesiminin bir araya gelişiyle oluşan bu efsane görüntü için profesyonel bir kat kesimi olması en önemli detay.

Kat kesiminin yanı sıra Mixie modelini tam istediğiniz gibi taşıyabilmek için wax kullanmanızı da öneririz.

4. Shag

Ben salaş bir görüntü seviyorum diyorsanız da size ilk önerimiz Shag olacaktır. Yine ustalık isteyen bir kat kesiminin eseri olan Shag eğer doğuştan dalgalı saçlarınız varsa bunca zamandır aradığınız model diyebiliriz.

Saçlarınız dalgalı olmasa da bu duruşu ufak fön işlemleriyle elde edebilirsiniz.

5. Bob

Bob ise yılların vazgeçilmezi desek yeri olur. Her yıl popülerliğini koruyan saç modeli aslında kısa oluşuyla büyük rahatlık sağlamakla birlikte insana ayrı bir hava katıyor. Özellikle ince telli saçlıların tercih etmesini önerdiğimiz model 2023 yılı için birçok kişinin tercihi olacak.

Koyu rengin yanı sıra açık tonlarla da kendini belli eden Bob modeli, kombinlerin tamamlayıcı parçası olmakla birlikte auranızı da yükseltecek.

6. Lob

Lob ise Bob modelini deneyip ama emin olamayanlar için ilaç niteliğinde bir kesim. Uzun bir yüze sahipseniz Lob, Bob modeline kıyasla biraz daha omuz hizasında olduğu için görüntüyü dengeleyecektir.

Daha çok düz tercih edilen model görselde gördüğünüz üzere dalgalı saçlara da fazlasıyla yakışıyor.

7. Ağır Katlar

2023’e bomba gibi düşecek bir model seçin deseniz tartışmasız ağır katlı kesime sahip saçlar derdik. Aslında 2020-2021 yılları arasında gündem olmaya başlayan saç asıl olarak 2023’te hafızalara kazınacak.

Özellikle ombreli saçlarda kendini belli eden model, güvendiğiniz bir kuaför ile tam istediğiniz gibi olacaktır.

8. Perde Perçem

Bir zamanlar yerini kaküle bırakan perçem modelleri de yeniden geliyor. Saçların daha gür bir görüntüde olmasını sağlayan katlı bir kesim, volümlü bir fön ve perde perçem… Daha cool bir görüntü olamazdı diye düşünüyoruz.

Genel olarak sarı tonlarına sahip insanların tercihi olan bu model bir yandan vintage bir görüntü de sağlıyor.

Kesim modellerinden bahsettiysek biraz da şekillendirme konusunda bizi neler bekliyor onlardan bahsedelim.

9. Kauçuk Tokalar

2022’nin sonlarına doğru neredeyse tüm moda dergilerinde gördüğümüz mandal tokalar, 2023’te vazgeçemediğimiz parçalardan olmaya hazırlanıyorlar. Özellikle yarım şekilde toplamak için birebirler.

Birçok modele ve desene sahip olan mandal tokalar, saç toplamanın yanı sıra kombini tamamlayan önemli parçalardan olacak.

10. At kuyruğu ve örgü ikilisi

Yüz hatlarınızı belli ederek güzelliğinizi ön plana çıkaran sımsıkı bir at kuyruğu örgü de 2023’ün hitlerinden. Saçlarınızı direkt değil de ortadan ayırarak ve wax yardımıyla temiz bir görüntü elde ederek yapabileceğiniz model en sevdiklerinizden olacak.

Düz at kuyruğundan sıkıldıysanız bu model de aklınızda yer etmeli.

11. At kuyruğuna farklı bir yorum…

Örgüden ziyade küçük lastikler yardımıyla yapabileceğiniz bu modeli de sıkça görmeye hazır olun. İster saç renginiz de isterseniz de zıt renkler de lastikler tercih edebilirsiniz.

Lastiklerin yanı sıra minik saç tokalarıyla da bu modeli renklendirebilirsiniz.

12. Kalın maşa ile volümlü saçlar

Bizi 2023’e değil de adeta 90’lara götürecek olan bu model, özellikle gür saçlıların favorisi haline gelecek. Volümlü duruşuyla herkesin gözleri saçlarınızda olacak bizden demesi.

Saçlarınız ince telli olsa da bu modeli son zamanlarda oldukça yaygınlaşan saç şekillendiricileriyle yapabilirsiniz.

13. Adeta jilet gibi yarım bir at kuyruğu

2020 yılının en hit saçlarından olan bu model halen yerini koruyor. Özellikle farklı saç modelleri yapmaya açık olacağımız 2023’te yeniden gündeme gelecek.

Dalgalı saçtan ziyade dümdüz bir fön ile apayrı güzel olan bu modeli asıl tamamlayan ise ön kısmında olan detayı.

14. Önden birer örgü de favorilerden

Buram buram bohem hava kokan bu model de 2022 sonlarına doğru trend olmaya başladı ama asıl olarak 2023’ün enlerinden olacak.

Örneklerimiz önden örgüler olsa da dağınık saçlara ara ara yapılan minik örgüleri de sıkça göreceğiz.

15. Önden farklı bir model daha

Bu model de aklınızda olması gerekenlerden. Saçları direkt açık bırakmaktan sıkıldıysanız ve bir değişiklik olsun istiyorsanız tercih edebilirsiniz. Hem kısa hem uzun saça yakışıyor olan bu model, minik saç hızmalarıyla da göz alıcı olacaktır.

Özellikle sevimli bir görüntü yaratmak isteyenlerdenseniz oldukça basit bir şekilde bu modeli yapabilirsiniz.

16. Ve bizce en iyisi olan sımsıkı topuzlar

Son zamanlarda sıkça görmeye başladığımız bu topuzlar, sıkı oluşuyla kaşlarınızı ve gözlerinizi çekerek gergin bir görüntü oluşturuyor ve bu görüntü makyajın çok daha güzel olmasını sağlıyor. Aynı zamanda bu model hem şık hem de spor kombinlerin tamamlayıcısı oluyor.

Saçlarınızın ön kısmını ortadan ayırmanız ve bu işlemde wax kullanmanız da en önemli detaylardan.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP