X
Gözlerin Ön Plana Çıkmasını Sağlayan Göz Makyajı Yapma Rehberi: Adım Adım Göz Makyajı

Gözlerin Ön Plana Çıkmasını Sağlayan Göz Makyajı Yapma Rehberi: Adım Adım Göz Makyajı

ABONE OL
Kasım 14, 2022 06:12
Gözlerin Ön Plana Çıkmasını Sağlayan Göz Makyajı Yapma Rehberi: Adım Adım Göz Makyajı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Makyajın güzelliği gözlerden ve bakışlardan anlaşılır. Nasıl mı? Yapılan makyajda can alıcı durmasını istediğimiz en önemli yer gözlerimiz ve bakışlarımızdır. Göz makyajınız ne kadar iyiyse sizi o kadar ön plana çıkaracaktır. Gündüz veya gece, işte ya da dışarıda fark etmeksizin bakışlarımızı ve gözlerimizi vurgulamak isteriz. İşte bu göz makyajının adım adım bütün aşamalarını sizler için derledik!

1. İlk olarak far bazı kullanın.

Makyajınızın gün boyu kalıcılığını artırmak için olmazsa olmaz far bazını kesinlikle kullanmalısınız. Bu sayede farınızın ilk an ki gibi gün boyu kalıcılığını koruyacaktır.

2. Eğer far bazınız yoksa endişelenmeyin.

Far bazı yerine krem bir far yardımıyla da göz kapağınıza far bazı işlemini uygulayabilirsiniz. Bu baz sayesinde koyu tonlardaki farları daha rahat göz kapağınıza uygulayacağınızı göreceksiniz.

Far bazı kullanmadan doğrudan koyu tonlarda bir far uyguladığınızda bunu dağıtmanız biraz daha zor olabilir ve ayrıca kalıcılık konusunda da sizi tatmin etmeyebilir.

3. Göz kapağınızın katlanma bölgesini belirginleştirin.

Görseldeki gibi birbiriyle uyumlu far renkleriyle açıktan koyuya yumuşak bir geçiş elde edin. Bunun için göz kapağınızın katlanma bölgesine, göz kapağınıza uyguladığınız tonun biraz daha koyu tonunu uygulamalısınız. Böylelikle istediğiniz sonuca ulaşmış olacaksınız.

4. Sıra geldi ufak bir makyaj hilesine; gözlerinizi ön plana çıkartın.

Göz kapağınızın tam ortasına görseldeki gibi parlak ya da metalik renklerde far sürün ve iyice dağıtın. Buğulu bir görüntü istiyorsanız bu işlem çok önemli.

5. Bir sonraki adım: Göz kapağınızın köşelerini gölgelendirin.

Göz makyajınıza derinlik katmak istiyorsanız bu adımı uygulamalısınız. Far paletinizdeki koyu tonlardan birini yuvarlak hareketlerle göz kapağınızın dış köşelerine uygulayın. Göz kapağınızda keskin bir geçişi engellemek için iç taraftaki farla, dış bölgedeki koyu farı yumuşak hareketlerle karıştırmalısınız.

6. Kirpik diplerinizi belirginleştirin.

Üst ve alt kirpik diplerinize kalem çekip onu hafifçe silerek buğulu bir görünüm elde edebilirsiniz.

7. Göz pınarlarınızı aydınlatın.

Göz makyajınıza ışıltı eklemek için göz pınarlarınıza aydınlatıcı sürün. Bu aydınlatıcıyı kaş kemiklerinize de uygularsanız göz makyajınız daha fazla ön plana çıkacaktır.

8. Bir sonraki aşama uygulamak istediğiniz eyeliner modelini yapmak.

Göz makyajının en önemli adımlarından birisi de eyeliner çekmektir. Eyelinerın modeli sizin göz tipinize ve kullandığınız yere göre değişecektir. Günlük kullanımlar için eyelinerınızı üst kirpik dibinden ince bir şekilde çekin ve minik bir eyeliner kuyruğu ile bu işlemi tamamlayın. Eğer eyelinerınız yoksa bu işlemi göz kalemiyle de çok rahat bir şekilde yapabilirsiniz.

9. Alt kirpiklerinize de far uygulayabilirsiniz.

Üst göz kapaklarınıza uyguladığınız far rengini alt kirpiklerinize de uygulayabilirsiniz. Böylelikle göz makyajınızı maksimum seviyeye çıkarmış olursunuz. Buradaki geçiş ne kadar doğal ve yumuşak olursa makyajınız o kadar güzel durur.

10. Olmazsa olmazımız maskaramızı sürün.

Göz makyajının kusursuz görüntüsü için kirpiklerinize maskara kullanmalısınız. Maskaranızı zig zag hareketler yaparak sürerseniz her bir kirpiğiniz eşit ve hacimli duracaktır. Bu işlemi alt kirpiklerinize de uygularsanız daha belirgin gözler elde etmiş olursunuz.

11. Son olarak makyajınızı sabitleyebilirsiniz.

Eğer makyajınızın kalıcılığını artırmak istiyorsanız, son olarak bütün işlemleriniz bittikten sonra makyaj sabitleme spreyi ile makyajınızın kalıcılığını arttırabilirsiniz.

BONUS: “KOLAY SMOKEY GÖZ MAKYAJI NASIL YAPILIR ?”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP