X
Söylentiler doğrulandı: Porsche 911 Dakar geliyor

Söylentiler doğrulandı: Porsche 911 Dakar geliyor

ABONE OL
Kasım 10, 2022 19:43
Söylentiler doğrulandı: Porsche 911 Dakar geliyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Porsche, yere uygun tasarlanan 911 modeline dair söylentileri ve casus fotoğrafları doğruladı.

Los Angeles Araba Fuarı’nda tanıtılacak olan yükseltilmiş 911 modeline, 1984’teki Paris-Dakr rallisinde gelen zaferi kutlamak için Dakar ismi verildi.

Araçla ilgili şimdi teknik bir bilgi paylaşılmadı. Porsche paylaştığı test fotoğraflarında arabanın 10 bin kilometresi yerde olmak üzere 500 bin kilometreden fazla test edildiğini belirtti.

Güney Fransa’daki Château de Lastours test pistinde aracı kullanan Porsche test sürücüsü Romain Dumas, tüm Dakar gruplarının ralli öncesi araçlarını burada test ettiğini söyledi. Dumas, “Bir 911’in yolda neler yapabileceğini biliyordum fakat otomobilin burada hür haldeyken ne kadar düzgün performans gösterdiğine mutlaka şaşırdım” dedi.

İki defa dünya ralli şampiyonu olan Walter Röhrl 911 Dakar’ı İsveç’in Arjeplog kentindeki donmuş gölün üzerinde test etti. Porsche marka elçisi Röhrl, “Bu aracı sürmek inanılmaz eğlenceliydi” açıklamasını yaptı.

Araç ayrıyeten Dubai ve Fas’ta 45 dereceye varan sıcaklıklarda defalarca kum doruklarını aştığıu testlere sokuldu.

Araç birinci olarak 16 Kasım’da kapılarını aşacak Los Angeles Araba Fuarı’nda gösterilecek. Burada daha fazla teknik bilginin paylaşılması bekleniyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP