Şiddet Çözüm Değil: Bu Oyunları Kimseye Fiske Vurmadan Bitirebilirsiniz - Ulusal Haberim - Gözünüz Haberlerde Olsun
Şiddet Çözüm Değil: Bu Oyunları Kimseye Fiske Vurmadan Bitirebilirsiniz
13 okunma

Şiddet Çözüm Değil: Bu Oyunları Kimseye Fiske Vurmadan Bitirebilirsiniz

ABONE OL
Kasım 13, 2022 10:00
Şiddet Çözüm Değil: Bu Oyunları Kimseye Fiske Vurmadan Bitirebilirsiniz
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Oyunlar ve şiddetin adı çoğunlukla yan yana anılsa da kimi oyunlar var ki oyuncuya gönlünce aksiyona girme şansının yanında tamamen barışçıl bir yol izleyip kimsenin kılına zarar vermeden oynama imkanı da sunuyor.

Kaynak: https://www.thegamer.com/15-violent-g…

1. Deus Ex: Mankind Divided

Oyunda rakipleri zarar vermeden etkisiz hale getiren silahlar ve sözcüklerin gücünü kullanarak kimseyi incitmeden sonu görmeniz mümkün. Öyle ki aynı seçenekler zorlu bölüm sonu boss’ları için de geçerli. Oyunu bu şekilde bitirirseniz Pacisift adlı başarımın da kilidini açabilirsiniz.

2. Dishonored Serisi

Hem ilk hem de ikinci oyunda düşmanlarınızı sadece bayıltarak etkisiz hale getirmeniz mümkün. Bölüm sonu boss’larını ise oyunun size sunduğu daha barışçıl yollarla alt edebilirsiniz.

3. Metal Gear Solid 4: Guns Of The Patriots

Hideo Kojima’nın oyun dünyasına armağanı olan çok sevilen serinin bu halkasında dilerseniz oyun sonuna kadar kimsenin kılına dahi zarar vermeden, gerçek bir iyilik meleği gibi varabilirsiniz.

4. Batman Arkham Oyunları

Batman fanları Kara Şövalye’nin öldürmeme ilkesini iyi bilirler. Oyun geliştiricileri de buna sadık kalarak Arkham oyunlarında bize epey zorluk çıkartan Joker gibi karakterler de dahil kimseyi öldürmeden oyunların sonunu görmemize izin veriyorlar.

5. Silent Hill: Downpour

Bir Silent Hill oyununda bunu yapmak çelik gibi sinirler gerektirse de Downpour’u elinizi kana bulamadan bitirmeniz mümkün. Bu sayede dosta düşmana ne kadar barışçıl bir oyuncu olduğunuzu gösterecek bir başarım da kazanabilirsiniz.

6. Undertale

Son yılların en sevilen bağımsız oyunlarından olan Undertale bizleri ‘canavarlarla’ dolu bir dünyaya götürse ve farklı tehlikelerin içine atsa da bunların tümünden barışı seçerek sıyrılmak mümkün.

7. Thief: Deadly Shadows

Adından da anlaşılacağı üzere bir hırsızı canlandırdığımız oyunu da elinizi kana bulamadan bitirebilirsiniz. Esasen düşünülecek olursa bir hırsız olarak ilk hedefimiz zaten dikkat çekmeden alacağımızı alıp kaçmak olacağı için mantıklı bir seçenek.

8. SWAT 4

Oyunda SWAT ekibinin bir üyesi olarak amacımız zaiyatı minimumda tutarak görevleri yerine getirmek. Bu noktada elimizde elbette şok tabancası veya plastik mermi gibi öldürücü olmayan pek çok silah da var.

9. Postal 2

Evet doğru okudunuz. Belki de bu zamana dek geliştirilmiş en şiddet dolu oyunlardan olan Postal 2’yi bile kimsenin canını almadan bitirmek mümkün. Eğer bu yolla sona varırsanız sizi ‘oynadığız için teşekkürler, İsa mesih’ yazılı bir ekran karşılayacak.

10. Limbo

Bir diğer sevilen bağımsız yapım olan Limbo’da kabuslar alemine düşmüş ufacık bir çocuk olarak buradan çıkmaya çalışırken bile barışçıl olabiliyoruz. Zira oyunda zaten doğrudan şiddet gösterebileceğimiz bir seçenek yok.

11. Doom

Evet, Doom’u dahi canavar uzaylılara tek fiske vurmadan bitirmek mümkün. UV Pacifist olarak adlandırılan başarımı almak için tek yapmanız gereken bölümleri canavarların arasından hızlıca koşarak ve hiçbirine zarar vermeden bitirmek.

12. Mirror’s Edge

Şehrin altını üstüne getirdiğimiz oyunda tek yapmanız gereken harika parkur yeteneklerinize güvenmek. O çatı senin bu kapı benim koşarken kimseyi öldürmenize gerek yok!

13. Watch Dogs 2

Şiddet gibi bir seçeneğiniz olsa da oyunda buna başvurmak tamamen size kalmış bir karar zira şok tabancası gibi yalnızca etkisiz hale getiren silahlar veya dikkat dağıtma seçenekleri gibi sayısız yolla da düşmanların üstesinden gelebilirsiniz.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP