X
Sosyal Ağ ve Blog Sitesi Tumblr’a Türkiye’den Erişim Engeli

Sosyal Ağ ve Blog Sitesi Tumblr’a Türkiye’den Erişim Engeli

ABONE OL
Kasım 12, 2022 20:18
Sosyal Ağ ve Blog Sitesi Tumblr’a Türkiye’den Erişim Engeli
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Dünyaca ünlü sosyal ağ ve blog sitesi Tumblr, Kuşadası Sulh Ceza Hakimliğinin 10 Kasım 2022 tarih ve 2022/3144 sayılı kararıyla erişime engellendi.

Platforma Türkiye’den girilemiyor

Dünyada 13 milyondan fazla  kullanıcıya ulaşan sosyal ağ ve blog sitesi, sosyal medya platformu Tumblr’ye erişim engeli getirildi. Türkiye’den siteye girmek isteyenler hesaplarına ulaşamayınca engel getirildiği ortaya çıktı.

Kuşadası Sulh Ceza Hakimliğinin kararı

E-devlet üzerinden Web Sitesi Erişim Engeli Sorgulama sayfasına girenler sitenin mahkeme kararıyla erişime kapatıldığını öğrendi. Sitede, sorgulanan web sitesinin Kuşadası Sulh Ceza Hakimliğinin 10.11.2022 tarih 2022/3144 sayılı kararıyla engellendiği belirtildi.

Çıplaklığa izin verileceğini açıklamıştı

İlk kurulduğu 2007’den itibaren çıplak içeriklere izin veren Tumblr’ın eski sahibi Verizon firmasının 2018’de aldığı kararla platformda çıplak içerikler yasaklanmıştı. Yasak, bir çocuk pornografisi olayı nedeniyle platformun uygulaması 2018’de Apple App Store’dan kaldırıldıktan sonra getirilmişti. Son olarak platform, eski yönetimin 2018 yılında getirdiği çıplaklık yasağını gözden geçireceğini ve yetişkinlere yönelik içeriklere artık daha fazla izin vereceğini bildirmişti. 2018’de ilan edilen kuralların değişeceğini belirten bir şirket yöneticisi, “çıplaklık, yetişkinlere uygun konu veya cinsel temaları’ konu alan içeriklere yeniden izin verileceğini aktarmıştı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP