Tepki Çekmişti! Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bakanlar Endonezya'da - Ulusal Haberim - Gözünüz Haberlerde Olsun
Tepki Çekmişti! Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bakanlar Endonezya’da
13 okunma

Tepki Çekmişti! Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bakanlar Endonezya’da

ABONE OL
Kasım 14, 2022 09:24
Tepki Çekmişti! Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bakanlar Endonezya’da
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Taksim’de dün gerçekleşen bombalı saldırının ardından G20 Liderler Zirvesi’ne katılmak üzere yola çıktığı Endonezya’nın Bali adasına ulaştı.

Taksim’de bombalı saldırı yaşanmış ve en az 6 kişi hayatını kaybetmişti

Taksim İstiklal Caddesi’ne terör örgütü PKK/PYD ile bağlantılı olduğu değerlendirilen bir kadının bıraktığı bomba nedeniyle dün patlama yaşanmıştı. Saldırıda 6 kişi vefat etti, 81 kişi yaralandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Endonezya’ya hareketinden önce Atatürk Havalimanı’nda basın toplantısı düzenlemiş ve şunları söylemişti: ‘Devletimizin ilgili birimleri bu kalleş saldırının faillerini ve arkasındaki mahfilleri ortaya çıkarmak için çalışmalarını sürdürmektedir. Türkiye’yi ve Türk milletini terörle teslim alma çabaları dün olduğu gibi bugün de hedefine ulaşmayacaktır. Milletimiz, İstiklal Caddesi’ndeki olayın önündeki ve arkasındaki tüm unsurlarıyla ortaya çıkarılarak faillerinin hak ettikleri şekilde cezalandırılacağından emin olsun.

Patlamanın hemen ardından yola çıkması tepkilere neden olmuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı, Bali Ngurah Rai Uluslararası Havalimanı’nda, Endonezya Sağlık Bakanı Budi Gunadi Sadikin, Bali Valisi Wayan Koster, Büyükelçi Ahmet Cemil Miroğlu ve diğer ilgililer karşıladı. Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir ve AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik de Bali’ye giden kafilede yer aldı. Söz konusu planlanmış seyahatin patlamanın hemen ardına denk gelmesi ise sosyal medyada tepkilere neden olmuştu.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP