Toplam 227 Suç Kaydı Olan 4 Kadın Adli Kontrol Şartıyla Serbest Kaldı - Ulusal Haberim - Gözünüz Haberlerde Olsun
Toplam 227 Suç Kaydı Olan 4 Kadın Adli Kontrol Şartıyla Serbest Kaldı
11 okunma

Toplam 227 Suç Kaydı Olan 4 Kadın Adli Kontrol Şartıyla Serbest Kaldı

ABONE OL
Kasım 12, 2022 09:42
Toplam 227 Suç Kaydı Olan 4 Kadın Adli Kontrol Şartıyla Serbest Kaldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İstanbul’da bir şey sorma bahanesiyle aralarına aldıkları vatandaşların çantalarını çaldığı belirlenen 4 kadın gözaltına alındı. Daha önceden benzer suçlardan toplam 227 suç kaydı bulunan şüpheliler çıkarıldıkları mahkeme tarafından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Bir şey sorma bahanesiyle yaklaşıp, çantalarını çalıyorlar

Beyoğlu, Fatih ve Güngören’de çok sayıda kişinin çantalarının çalındığını söyleyerek şikayetçi olması üzerine polis araştırma başlattı.

Güngören Ahmet Kutsi caddesinde 5 Kasım’da yabancı uyruklu 3 kadının çantasını çalan hırsızların bir işyerinin güvenlik kamerası tarafından görüntülendiği ortaya çıktı .Görüntülerde otomobille geldikleri anlaşılan 4 kadının, yolda yürüyen kadınların yanına bir şey sorma bahanesiyle yaklaştıkları görüldü. Kadınların etrafını saran ve onların dikkatini dağıtan şüphelilerden birinin el çabukluğu ile çantayı çaldığı belirlendi.

İşte o anlar

Suç makinesi çıktılar: 25 yaşında 128 suç kaydı

Polis olayla ilgili yürüttüğü soruşturmada şüpheliler 25 yaşındaki Yaren Ç., 30 yaşındaki Tuğçe K., 59 yaşındaki Nuray T. ile 54 yaşındaki Sevilay K’yı gözaltına aldı. Poliste yapılan incelemede şüphelilerin adeta birer suç makinesi oldukları ortaya çıktı. Yaren Ç.’nin daha önceden 128, Tuğçe K.’nın 20, Nuray T.’nin 39, Sevilay K.’nın ise 40 adet benzer suçlardan kaydının olduğu belirlendi.

Daha öncede defalarca adli kontrol şartıyla serbest bırakıldılar

Hırsızlık Büro Amirliğinde işlemleri yapılan şüphelilerin Beyoğlu, Fatih ilçelerin de de benzer dolandırıcılık olayları gerçekleştirdikleri tespit edildi.  Poliste işlemleri tamamlanan şüpheliler adliyeye sevk edildi. Daha öncede defalarca adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığı öğrenilen Yaren Ç. ve suç ortakları oldukları iddia edilen şüpheliler yine adli kontrol şartıyla serbest bırakıldılar.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP