Acil serviste hayat kurtaran müdahale - Ulusal Haberim - Gözünüz Haberlerde Olsun
Acil serviste hayat kurtaran müdahale
25 okunma

Acil serviste hayat kurtaran müdahale

ABONE OL
Kasım 12, 2022 02:00
Acil serviste hayat kurtaran müdahale
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Elazığ’da soluk borusuna şeker kaçan çocuk, bir hastanenin acil servisinde yapılan müdahaleyle kurtarıldı.

Olay, akşam saatlerinde, Fevzi Çakmak Mahallesi’ndeki Perşembe Pazarı mevkisinde meydana geldi. İsmi öğrenilemeyen baba, 2 yaşındaki oğlunun ısrarına dayanamayıp, çocuğuna şeker aldı. Çocuğun yediği şeker, bir müddet sonra soluk borusuna kaçtı. Çocuğunun nefes alamadığını fark eden babanın telaşlandığını gören etraftakiler, yoldan geçen bir arabanın şoföründen yardım istedi. Yardımsever vatandaşlar, bebek ile babasını bir arabaya bindirdi. Araba şoförü, nefes alamayan çocuğu ve babasını olay yerine çok yakın olan Mediline Hastanesi’nin Acil Polikliniğine getirdi.

ÇOCUĞU KURTARDI, ŞEKERİ O ANLIK SONLA YERE FIRLATTI

Telaşla hastaneye giren baba, kucağında tuttuğu ve nefes borusuna şeker kaçtığı için boğulmak üzere olan çocuğu için bağırarak yardım istedi. Hastanenin başhekimi ve tıpkı vakitte acil hekimi Yusuf Kenan Aydın, çocuğa süratle müdahale ederek şekeri çıkardı ve tekrar nefes almasını sağladı. Bebeği kurtaran tabip, elindeki şekeri de o anlık hudutla yere vurarak kırdı.

Çocuğunun kurtarılmasıyla rahat bir nefes alan baba ise üzerindeki montu ile kazağını çıkararak dizlerinin üzerine çöktü ve ağladı. O anlar hastanenin güvenlik kamerasına anbean yansıdı.

Bebeği kurtaran tabip Yusuf Kenan Aydın, “Çok süratli davranarak duruma müdahale ettik. Başarılı olduk ve çocuğun hayatını kurtardık. O şekeri çıkarırken de bir anlık hudut ve yaşanan durumdan kaynaklı şekeri yere vurarak kırdım. Bu durumun memnunluğu tanım edilemez nitekim. O an baba hüngür hüngür ağladı ben de orada gözyaşlarıma hakim olamadım. Lütfen aileler çocuklarına şeker verirken çok dikkat etsinler” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP