X
Fahrettin Altun: Sivillerimize yönelik hücumlar, kimi ülkelerin teröre verdiği takviyenin sonucudur

Fahrettin Altun: Sivillerimize yönelik hücumlar, kimi ülkelerin teröre verdiği takviyenin sonucudur

ABONE OL
Kasım 14, 2022 07:48
Fahrettin Altun: Sivillerimize yönelik hücumlar, kimi ülkelerin teröre verdiği takviyenin sonucudur
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhurbaşkanlığı İrtibat Lideri Fahrettin Altun, İstiklal Caddesi’nde meydana gelen bombalı atağa ait Twitter’daki hesabından açıklama yaptı.

Altun, yaptığı açıklamada, “Aziz kentimiz İstanbul’da terör bir sefer daha berbat yüzünü gösterdi. Hayatını kaybedenlere rahmet, yaralılara şifa diliyoruz. Bu akının gerisindeki gerçek failleri bulacağımızdan ve onlara ağır bedeller ödeteceğimizden kimsenin kuşkusu olmasın. Teröristler bu menfur hücumlarla milletimizi ve hükümetimizi yıldırabileceklerini, ülkemize dehşet yayabileceklerini sanıyorlar. Günahsız sivillere yaptıkları ataklarla milletimizi sindirebileceklerini zannediyorlar; ancak başaramayacaklar” tabirlerini kullandı.

Türkiye’nin geçmişte de bu çeşitten badireler yaşadığını belirten Altun, açıklamasına şöyle devam etti:

“Her seferinde bunlara karşı koyduk. Her seferinde daha güçlü ve daha birlik olarak çıktık. Her seferinde yılmaksızın faillerin peşine düştük. Bu sefer de farklı olmayacak. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın sarsılmaz liderliğindeki hükümetimiz, teröristleri nerede olurlarsa olsunlar takip etmekten ve cezalandırmaktan asla geri durmamıştır. Bugün derin bir acı hisseden halkımıza, günahsızlara saldıranların çok ağır bedeller ödeyeceğinin kelamını veriyoruz. Milletlerarası toplum bilmelidir ki; sivillerimize yönelik terör hücumları, kimi ülkelerin terör örgütlerine verdiği dayanağın direkt ve dolaylı sonuçlarıdır. Bu ülkeler Türkiye’nin dostluğunu istiyorlarsa teröre direkt ve dolaylı dayanaklarını derhal kesmelidirler. Bir kere daha bu akında hayatını yitirenlerin ailelerine en derin taziyelerimizi sunuyor, yaralananlara geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Teröristlerin cezalandırılması için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Kelamımız kelamdır.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP