X
Fahrettin Altun’dan teröre dayanak veren ülkelere ikaz

Fahrettin Altun’dan teröre dayanak veren ülkelere ikaz

ABONE OL
Kasım 14, 2022 07:18
Fahrettin Altun’dan teröre dayanak veren ülkelere ikaz
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhurbaşkanlığı Bağlantı Lideri Fahrettin Altun, İstanbul’daki patlamayla ilgili olarak açıklamalarda bulundu;

“Aziz kentimiz İstanbul’da terör bir defa daha berbat yüzünü gösterdi. Hayatını kaybedenlere rahmet, yaralılara şifa diliyoruz. Bu akının gerisindeki gerçek failleri bulacağımızdan ve onlara ağır bedeller ödeteceğimizden kimsenin kuşkusu olmasın.

Teröristler bu menfur hücumlarla milletimizi ve hükümetimizi yıldırabileceklerini, ülkemize dehşet yayabileceklerini sanıyorlar. Saf sivillere yaptıkları akınlarla milletimizi sindirebileceklerini zannediyorlar. Lakin başaramayacaklar!

Ülkemiz geçmişte de bu cinsten badireler yaşadı. Her seferinde bunlara karşı koyduk. Her seferinde daha güçlü ve daha birlik olarak çıktık. Her seferinde yılmaksızın faillerin peşine düştük. Bu sefer de farklı olmayacak.

Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın sarsılmaz liderliğindeki hükümetimiz, teröristleri nerede olurlarsa olsunlar takip etmekten ve cezalandırmaktan asla geri durmamıştır. Bugün derin bir acı hisseden halkımıza, günahsızlara saldıranların çok ağır bedeller ödeyeceğinin kelamını veriyoruz.

Uluslararası toplum bilmelidir ki sivillerimize yönelik terör atakları, kimi ülkelerin terör örgütlerine verdiği takviyenin direkt ve dolaylı sonuçlarıdır. Bu ülkeler Türkiye’nin dostluğunu istiyorlarsa teröre direkt ve dolaylı takviyelerini derhal kesmelidirler.

Bir kere daha, bu akında hayatını yitirenlerin ailelerine en derin taziyelerimizi sunuyor, yaralananlara geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Teröristlerin cezalandırılması için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Kelamımız kelamdır.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP