İBB Lideri İmamoğlu 'hakaret' davasında hakim karşısında - Ulusal Haberim - Gözünüz Haberlerde Olsun
İBB Lideri İmamoğlu ‘hakaret’ davasında hakim karşısında
37 okunma

İBB Lideri İmamoğlu ‘hakaret’ davasında hakim karşısında

ABONE OL
Kasım 11, 2022 11:54
İBB Lideri İmamoğlu ‘hakaret’ davasında hakim karşısında
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Lideri Ekrem İmamoğlu’nun, 2019’daki lokal seçimler sırasında “Yüksek Seçim Heyeti (YSK) üyelerine hakaret ettiği gerekçesiyle” başlayan yargılanmasına bugün görülüyor.

Anadolu 7. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki 21 Eylül tarihindeki duruşmada mahkeme şahit dinlenmesi için duruşmayı ertelemişti. Anadolu Adalet Sarayı’ndaki duruşma saat 11.00’de başlayacak.

Hakkında 1 yıl 3 ay 15 günden 4 yıl 1 aya kadar mahpus cezası talep edilen İmamoğlu, kendisine iki yıldan fazla bir ceza verilmesi halinde ”siyaset yasağı” ile karşı karşıya kalabilir.

BAKAN SOYLU’DAN İMAMOĞLU HAKKINDA CÜRÜM DUYURUSU

Öte yandan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ekrem İmamoğlu hakkında kişilik haklarına atakta bulunduğu argümanıyla kabahat duyurusunda bulundu.

Konuya ait açıklama İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun avukatı Uğur Kızılca’dan geldi. Kızılca, Ekrem İmamoğlu’nun YSK üyelerine hakaret suçlamasıyla yargılandığı davada yaptığı savunmada Soylu’nun kişilik haklarına taarruzda bulunduğu söz etti.

Uğur Kızılca, bunun üzerine Ekrem İmamoğlu hakkında hata duyurusunda bulunduklarını, soruşturmanın Anadolu Cumhuriyet Başsavcığı’nda devam ettiğini belirtti.

”AHMAK” TARTIŞMASI

İBB Lideri Ekrem İmamoğlu ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ortasında “ahmak” tartışması yaşanmıştı.

Soylu, 31 Mart seçiminin iptalinin akabinde Avrupa Kurulu Mahallî ve Bölgesel İdareler Kongresi için Fransa’ya giden İmamoğlu’na “Avrupa Parlamentosu’na gidip, Türkiye’yi gidip şikayet eden ahmağa söylüyorum. Yazıklar olsun bu milletin sana verdiğine. Kursağından geçenlere yazıklar olsun” demişti.

İmamoğlu ise Soylu’ya “31 Mart’ta seçimi iptal edenler ve dünyada, Avrupa’da, onların gözünde nereye düştüğümüz noktasında, o olan şeylere, biten şeylere baktığımızda, tam da işte 31 Mart’ta seçimi iptal edenler ahmaktır. Evvel ona bir odaklansın” cevabını vermişti.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP