X
KPSS-2022/10 tercih kılavuzu yayınlandı: Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı işçi alımı başvurusu nasıl yapılacak?

KPSS-2022/10 tercih kılavuzu yayınlandı: Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı işçi alımı başvurusu nasıl yapılacak?

ABONE OL
Kasım 11, 2022 14:00
KPSS-2022/10 tercih kılavuzu yayınlandı: Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı işçi alımı başvurusu nasıl yapılacak?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından yapılacak kontratlı işçi alımı için tercih kılavuzu adaylarla paylaşıldı. Adaylar, Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı kontratlı işçi alımı tercihleri 11 Kasım – 17 Kasım tarihleri ortasında ÖSYM AİS üzerinden gerçekleştirebilecek.

ÖSYM’NİN TERCİH KILAVUZU DUYURUSU

ÖSYM’den KPSS-2022/10 tercih süreciyle ilgili açıklamada geldi. Yapılan açıklamaya nazaran, “Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığının kontratlı durumlarına, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B hususu kapsamında istihdam edilmek üzere ÖSYM tarafından yerleştirme yapılacak.” Adaylar, sürecin ayrıntılarını KPSS-2022/10 tercih kılavuzu üzerinden öğrenebilecek.

ÖSYM, “KPSS-2022/10 Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığının Kontratlı Konumlarına Yerleştirme Yapmak İçin Adaylardan Tercih Alınması” başlıklı duyuru paylaştı.

Yapılan açıklamada “Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığının kontratlı konumlarına, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B hususu kapsamında istihdam edilmek üzere ÖSYM tarafından yerleştirme yapılacaktır. Adaylar, KPSS-2022/10 Tercih Kılavuzuna saat 10.00’dan itibaren aşağıdaki irtibattan erişebilecektir.

Adaylar tercihlerini, 11 – 17 Kasım 2022 tarihleri ortasında yapabilecektir. Tercih süreçleri, 17 Kasım 2022 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir.

Tercih süreçleri, Ek’te yer alan KPSS-2022/10 Tercih Kılavuzu kurallarına nazaran ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numarası ve aday şifresi kullanılarak kişisel olarak yapılacaktır. Adayların tercih süreçleri için kılavuzu dikkatlice incelemeleri gerekmektedir.” denildi.

TERCİHLERİN YAPILMASI İÇİN GENEL BİLGİLER

Tercihlerin geçerli olabilmesi için tercihlerin ÖSYM’ye internetle gönderildiği gün prestijiyle, ilgili programdanmezun olunması mecburidir.

Tercihlerin internetle ÖSYM’ye gönderildiği gün prestijiyle mezun durumda bulunmayan adayların, yerleştirilmeleri yapılmış olsa bile, atamaları yapılmayacaktır.

Adayların kontratlı durumlara yerleştirme süreçlerine alınabilmeleri için tercihlerin kurallara uygun olarak yapılması ve yapılan tercihlerin geçerli olması mecburidir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP