X
Kriminal, ‘çevre katilleri’nin de peşine düştü

Kriminal, ‘çevre katilleri’nin de peşine düştü

ABONE OL
Kasım 13, 2022 09:54
Kriminal, ‘çevre katilleri’nin de peşine düştü
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Isparta’da kriminal bu kere de ‘çevre katilleri’nin peşine düştü.

Olay Yeri İnceleme ve Asayiş Şube Müdürlüğü takımları, kentte nizamlı olarak mesire alanları, dini yerler, mezarlıklar ile park ve bahçelerdeki şişeler ve plastik bardaklardan parmak izi alıyor.

Parmak izi tespiti gerçekleştirilen bireylere “çevrenin taammüden yahut taksirle kirletilmesi” ve “ibadethanelere ve mezarlıklara ziyan verme” kabahatlerinden isimli süreç yapılıyor.

“Yeşil Isparta Tabiat Dostu Şehir” sloganıyla yürütülen uygulamada tahlilleri alınan atıklar, Isparta Belediyesi takımlarınca temizleniyor.

Olay yeri İnceleme Şube Müdürü Komiser Sinan Akdeniz, kentteki isimli olayların tahlili dışında çevreyi kirletenlerin tespitinin de yapıldığını söyledi.

Çevreyi kirletenlerin tespiti çalışmalarının paydaş kurumlarla titizlikle devam ettiğini belirten Akdeniz, “Cam şişeler, sigara izmaritleri, plastik bardaklar, plastik şişelerle etraf kirletiliyor. Vatandaşlarımız, etrafın kirletilmemesi konusunda bilgilendiriliyor. Yaz aylarında cam ve gibisi materyallerin yangın çıkarması da engelleniyor” diye konuştu.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP