X
Müzisyen Onur Şener cinayetinin şüphelileri için istenen ceza muhakkak oldu

Müzisyen Onur Şener cinayetinin şüphelileri için istenen ceza muhakkak oldu

ABONE OL
Kasım 14, 2022 09:42
Müzisyen Onur Şener cinayetinin şüphelileri için istenen ceza muhakkak oldu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ankara Cumhuriyet Savcısı Şahin Kaplan’ın hazırladığı iddianame, 11 Kasım Cuma günü Ankara 31. Ağır Ceza Mahkemesine gönderildi.

İddianameye nazaran, şüpheliler İlker K, Ali G, Semih S, Jale E. ve Beğenilen G, olayın yaşandığı 2 Ekim’de Çayyolu Mutlukent Mahallesi’ndeki cümbüş yerine gitti.

Müzik programı saat 01.00’de biten maktul Şener, daha sonra bir arkadaşının doğum günü nedeniyle tekrar sahneye gelerek orkestra takımı olmadan müzik söylemeye devam etti.

Bu esnada şüphelilerden İlker K, sahneye gelerek istek kesimi nedeniyle Şener ile tartışmaya başladı. Cümbüş merkezindeki öteki müşteriler ikili ortasında hengame çıkmasına pürüz oldu.

Bunun üzerine kuşkulu İlker K. ve başka şüpheliler bardaklarıyla dışarı çıktı. Bir müddet sonra iş yerinden ayrılan maktul Şener ve şüphelilerin ikinci defa tartışmaları arbedeye dönüştü.

Şüphelilerden İlker K’nın elindeki bardakla Şener’in başına vurduktan sonra rastgele savurmaya devam ettiği, şahit ve başka şüphelilerin beyanlarına yansıdı.

Adli Tıp Kurumu, Şener’in boyun bölgesindeki delici ve kesici alet yarası nedeniyle öldüğü raporunu verdi.

Ayrıca Şener’in vefatına neden olan cam kırığı üzerinde şüphelilerden kimilerinin doku izleri tespit edildi.

SUÇLAMA “CANAVARCA HİSLE İNSAN ÖLDÜRMEK”

İddianamede, birlikte hareket ettikleri ve acıma hissi duymadan bardak kırığıyla hareketi gerçekleştirdikleri belirtilen tutuklu şüpheliler İlker K, Ali G, Semih S. ile tutuksuz şüpheliler Jale E. ve Beğenilen G. “canavarca hisle taammüden öldürmek” ile suçlandı.

Ankara 31. Ağır Ceza Mahkemesinin iddianameyi kabulü halinde sanıklar ağırlaştırılmış müebbet mahpus cezası istemiyle yargılanacak.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP