X
Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü (TKGM) 426 işçi alımı yapacak (Başvuru nasıl yapılır, koşullar neler?)

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü (TKGM) 426 işçi alımı yapacak (Başvuru nasıl yapılır, koşullar neler?)

ABONE OL
Kasım 14, 2022 09:06
Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü (TKGM) 426 işçi alımı yapacak (Başvuru nasıl yapılır, koşullar neler?)
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü (TKGM) taşra teşkilatından çalıştırılmak hedefiyle 426 işçi alımı yapılacak. Kurumdan yapılan açıklamada hangi ünitelere ne kadar işçi alımı yapılacağı ve müracaat tarihleri belirli oldu. İşte detaylar.

TKGM İŞÇİ ALIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Resmi Gazete’de yayımlanan ilana nazaran, müracaatlar 1 Aralık’tan 11 Aralık 2022 saat 23:59’a kadar e-devlet üzerinden Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü – Meslek Kapısı – Kamu İşe Alım yahut Meslek Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden gerçekleştirilecek.

BAŞVURU KILAVUZU

Şahsen, kargo ya da posta yoluyla yapılan müracaatlar kabul edilmeyecek. Adayların KPSS puanı, eğitimi, mezun olduğu kısım, askerlik, isimli sicil kaydı ve kimliğine dair bilgiler müracaat esnasında e-devlet üzerinden ilgili kurumların web servisleri aracılıyla temin ederek müracaatlar alınacağından adaylardan bu evrede evrak istenmeyecek.

Adaylar kelam bahis bilgilerinde yanılgı mevcut ise müracaat yapmadan evvel ilgili kurumlardan gerekli güncellemeleri yapacak.

Atanmaya hak kazanan adayların ibraz edecekleri evraklar ayrıyeten yayımlanacak. Yurt içinde yahut dışındaki öğretim kurumlarından mezun olup, bu ilanda aranılan tahsil durumuna ait denkliği olan adaylar denklik gösterir dokümanlarını pdf ya da jpeg formatında sisteme yükleyecek.

Erkek adaylardan askerlik bilgilerinde kusur olanlar rastgele bir askerlik şubesinden askerlik bilgilerini düzelttirdikten sonra müracaatta bulunacak.

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

BAŞVURU SONUÇLARI NEREDEN AÇIKLANACAK?

Adaylar müracaat kıymetlendirme sonuçları ile yerleştirme süreci ve sonuç bilgilerini Meslek Kapısı-Kamu İşe Alım Platformu üzerinden takip edebilecek, ayrıyeten yazılı tebligat yapılmayacak.

Adayların süreç süreci ve gelinen kademeler ile ilgili Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü internet sayfasında (www.kgm.gov.tr) yayımlanan duyuruları takip etmesi gerekiyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP