ABD’de Beklenen Kripto Mevzuatı Kartları Tekrar Dağıtabilir - Ulusal Haberim - Gözünüz Haberlerde Olsun
ABD’de Beklenen Kripto Mevzuatı Kartları Tekrar Dağıtabilir
7 okunma

ABD’de Beklenen Kripto Mevzuatı Kartları Tekrar Dağıtabilir

ABONE OL
Mayıs 26, 2023 05:32
ABD’de Beklenen Kripto Mevzuatı Kartları Tekrar Dağıtabilir
0

BEĞENDİM

ABONE OL


ABD yasama organları, hedeflenen kripto para mevzuatının kabul edilmesiyle kıymetli bir adım atabilir.

Avrupa Birliği’nin kripto para üniteleri için düzenleyici çerçevesi, ABD yasa koyucuları için bedelli bir model olma amacıyla ilerliyor. Bununla birlikte mevzuatın ise bir güvenlik belirteci mi yardımcı program mı olacağı ise merak konusu.

ABD’nin Uzun Müddettir Üzerine Çalıştığı Kripto Mevzuatı Taşları Yerinden Oynatabilir

ABD’deki düzenleyicilerin üzerine çalıştığı kripto mevzuatının yayımlanması dalda bir çok dengeyi değiştirebileceği ön görülüyor. Bununla birlikte, SEC‘in devam eden davalardaki tavrının da değişmesi bekleniyor.

Coinbase, SEC ile olan gayretini bir yıldan fazla müddettir sürdürüyor. Bununla birlikte, ajansın net dijital varlık kuralları belirlemeye zorluyor. Şirket, Temmuz 2022’de sunduğu orjinal dilekçeye yanıt alamayınca, Nisan ayında ABD Üçüncü Daire Temyiz Mahkemesi’nde “makul olmayan bir gecikme” nedeniyle şikayette bulundu ve öteki bir dilekçe daha verdi. Coinbase’in bu son yazısı, ABD Ticaret Odası (USCC) üzere kıymetli sanayi dayanaklarını içeren, ABD’deki kurumlar tarafından da dayanak gördü.

USCC, 9 Mayıs 2023 tarihli bir amicus curiae brifinginde duyuru ile ilgili şunları yazdı:

“Hangi dijital varlıkların federal yasa uyarınca ‘menkul kıymetler’ olarak kabul edileceğini kesin olarak kimse bilmiyor. Bu değerli bir sorudur zira kripto para dalı 1 trilyon dolarlık bir kesim haline gelmiş durumda ve USCC üyelerinin birçok ABD menkul değerler maddelerine tabi olan şirketlerdir.”

USCC, bu şirketlerin “düzenleme netliğine büyük bir ilgisi” olduğunu tabir etti. Bununla birlikte, SEC, kendini dijital varlıkların baş düzenleyicisi olarak ilan etmişti.

Kripto Kurulu de Mayıs ayında bir amicus brifingi ile mevzuyu tartıştı ve SEC‘i, net kurallar ilan etmek yerine kişisel firmalara baskı yapmakla suçladı. Kripto Konseyi’ne nazaran, yaptırımlar yoluyla yapılan düzenleme, ajansın karar verme sürecine manalı iştiraki pürüzler, piyasa iştirakçilerini adil bildirimden mahrum bırakır ve dijital varlık alanındaki inovasyonu ve yatırımları soğutacak nitelikte.

Kripto Para

KAYNAK:Coinkolik

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP