Fransa Kripto Paraları da İlgilendiren Yasalar için Adım Attı - Ulusal Haberim - Gözünüz Haberlerde Olsun
Fransa Kripto Paraları da İlgilendiren Yasalar için Adım Attı
11 okunma

Fransa Kripto Paraları da İlgilendiren Yasalar için Adım Attı

ABONE OL
Mayıs 26, 2023 00:57
Fransa Kripto Paraları da İlgilendiren Yasalar için Adım Attı
0

BEĞENDİM

ABONE OL


Fransız Milletvekilleri kripto paraları da ilgilendiren yasalar için uyumlu adımlar atıyor.

Ülke Senatosu tarafından yapılan bir açıklamaya nazaran, kıymetli bir yasama komitesindeki milletvekilleri, kripto promosyonlarını influencer’lar aracılığıyla kısıtlayan yeni kuralları oybirliğiyle kabul ettiler.

Fransa Senatosundan Çıkan Kripto Ahenk Kanunları Oy Birliği ile Geçti

Ulusal Meclis’te müzakereleri yürüten Arthur Delaporte ve Stéphane Vojetta’nın yaptığı açıklamaya nazaran, muahede, Finansal Piyasalar Kurumu’na kayıtlı olan rastgele bir kripto şirketinin eserleri için reklamlara müsaade veriyor. Bu, daha evvelki kurallara nazaran daha esnek bir yaklaşımı temsil ediyor.

Kozmetik ve kumar üzere alanları içeren fiyatlı pazarlama faaliyetlerini düzenleyen yeni yasa, Avrupa’da toplumsal medya fenomenlerini düzenleyen birinci yasa olabilir.

Yasa tasarısının bir meclis taslağı, influencer’lar aracılığıyla kripto tanıtımını lisanslı dijital varlık şirketleriyle sınırlama yoluna gidebilirdi.

Senatörler, toplumsal medya influencer’larının tescil almış rastgele bir şirketin, şu anda Binance ve Bitstamp üzere onlarca şirketi içeren daha geniş bir kategorideki tanıtımlarına müsaade verilmesi gerektiğini söyleyerek daha az kısıtlama olacak formda desteklediler.

Fransa,Kripto Para

Kripto Para

KAYNAK:Coinkolik

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP