OpenAI, Avrupalı Yetkilileri Uyardı - BASIN BÜLTENİ PR - Ulusal Haberim - Gözünüz Haberlerde Olsun
OpenAI, Avrupalı Yetkilileri Uyardı – BASIN BÜLTENİ PR
8 okunma

OpenAI, Avrupalı Yetkilileri Uyardı – BASIN BÜLTENİ PR

ABONE OL
Mayıs 26, 2023 00:11
OpenAI, Avrupalı Yetkilileri Uyardı – BASIN BÜLTENİ PR
0

BEĞENDİM

ABONE OL


OpenAI, Avrupalı ​​yetkilileri yaklaşmakta olan AI düzenlemeleri konusunda uyardı.

OpenAI CEO’su Sam Altman, Brüksel’deki Avrupalı ​​yetkililerle AI sanayisinin çok düzenlemesinin sonuçları hakkında ihtarda bulundu. Şirket CEO’su geçtiğimiz günlerde de ABD’de Senato’nun sorularını yanıtladı.

OpenAI CEO’su Sam Altman Avrupa’daki Düzenleyicileri Uyardı

Yapay zeka (AI) sohbet robotu ChatGPT’nin Kasım 2022’de kullanıma sunulmasından bu yana, ana şirketi OpenAI dünya çapında düzenleyicilerle uğraşına devam ediyor. Bu hafta şirketin CEO’su Sam Altman, Brüksel’deki yetkililerle “birçok endişesi” olan yaklaşan AB Yapay Zeka Yasası hakkında konuştu.

CEO Altman, düzenlemelerin Open AI‘ın GPT-4’ü üzere genel emelli AI teknolojisini içermeyi planladığını bilhassa vurguladı. Bu tıp mevzuatın “ayrıntılarının kıymetli olduğunu” söyledi. Bununla birlikte çok kısıtlayıcı düzenlemelerin yürürlüğe girmesi halinde şirketin Avrupa’daki faaliyetlerinin geleceği hakkında bir ihtarda bulundu.

Altman çok düzenleyici çerçeveler için şu sözleri kullandı:

“Uymaya çalışacağız, lakin uyamazsak faaliyeti durduracağız.”

Google’ın CEO’su Sundar Pichai, AI düzenlemesi için çerçeveler oluşturmaya çalışırken düzenleyicilerle konuşmak için bu hafta Avrupa başkentlerini de ziyaret etti. Toplantılardaki temsilcilere nazaran, Pichai yeniliği engellemeyen düzenlemeler için davette bulunmuştu.

openAI,Yapay Zeka

Kripto Para

KAYNAK:Coinkolik

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP