Tornado Cash Saldırganı, Token’ları Taşımaya Başladı - Ulusal Haberim - Gözünüz Haberlerde Olsun
Tornado Cash Saldırganı, Token’ları Taşımaya Başladı
9 okunma

Tornado Cash Saldırganı, Token’ları Taşımaya Başladı

ABONE OL
Mayıs 25, 2023 10:04
Tornado Cash Saldırganı, Token’ları Taşımaya Başladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL


Blockchain bilgilerine nazaran, Tornado Cash DAO’nun ele geçirilmesinin arkasındaki saldırgan, yasadışı yollardan elde ettiği token’ları taşımaya başladı.

Gizlilik odaklı kripto operasyonlarını yöneten DAO, Cumartesi günü kimliği belgisiz bir saldırgan yahut saldırganlar tarafından devralınmıştı. Token transferine başlayan hacker, Etherscan ve blockchain üzerindeki çeşitli datalarla dikkat çekti. Etherscan’den alınan datalar doğrultusunda , hackera bağlı adresler Çarşamba gecesi Tornado Cash protokolünü kullanarak iki süreçte 100 Ethereum (ETH) ve 38.000 Tornado Cash (TORN) token taşıdı. Birebir vakitte kripto saldırganı, cüzdanında 20’den fazla Ethereum (35.684 dolar) tutuyor ve Tornado Cash’in hazine fonlarının tamamına erişmeye devam ediyor.

Hacker, Tornado Cash Ekosistemini Sarsmaya Devam Ediyor

Merkeziyetsiz kuruluşların kısaltması olan DAO’lar, token sahiplerinin bir projede değişiklik önermek için varlıklarını oy olarak kilitlemelerine müsaade veriyor. Bu değişiklikler, hazine fonlarının projeye yarar sağlayan emellere ve öbür ağlarda genişlemeye kadar değişkenlik gösterir.

Saldırgan, Tornado Cash’in ana kontratında tutulan TORN’ların geri çekilmesi üzere geçersiz oylar veren bir kod fonksiyonunu gizleyen bir teklif sundu. Şu an için karışık bir hal alan Tornado Cash saldırısı, rastgele bir netliğe kavuşmadı.

Kripto Para

KAYNAK:Coinkolik

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP