UBS’in Süreçleri Devam Ediyor - BASIN BÜLTENİ PR - Ulusal Haberim - Gözünüz Haberlerde Olsun
UBS’in Süreçleri Devam Ediyor – BASIN BÜLTENİ PR
6 okunma

UBS’in Süreçleri Devam Ediyor – BASIN BÜLTENİ PR

ABONE OL
Mayıs 25, 2023 22:26
UBS’in Süreçleri Devam Ediyor – BASIN BÜLTENİ PR
0

BEĞENDİM

ABONE OL


Konuya aşina kaynaklara nazaran, UBS‘in hükümet takviyeleri konusunda katılaşmanın Haziran ortasına kadar sürebileceğini söyledi. Hükümet takviyesinin kesin kuralları konusunda şimdi fikir birliği yok.

UBS’in Hükümet Takviyesi Konusundaki Süreçler Devam Ediyor

Ulaşılan bilgilere nazaran, UBS Group AG ve İsviçre hükümeti Credit Suisse Group AG’yi devralmasının kapanmasını geciktirebilecek bir devlet garantisinin kesin kaideleri üzerinde fikir birliğine varamadı.

UBS‘in maruz kalabileceği ziyanlar için 9 milyar İsviçre frangı takviye (yaklaşık olarak 9,9 milyar dolar) üzerinde en son koşulların bulunmamasının, tamamlanması beklenenden daha fazla Haziran’a itebilecek bir gecikme olduğunu söyledi.

Yöneticiler, mutabakatın Mayıs ayı sonuna kadar tamamlanabileceği konusunda açıklamalar yaparken ve kimi üst seviye bankacılara 7 Haziran civarında hazırlanmaları söylenmiş olsa da, kaynaklar bu sonraki tarihin de artık risk altında olduğunu söyledi. Credit Suisse’in büsbütün çökmesini önlemek için Mart ayında hükümetin aracılık ettiği 3 milyar dolarlık devralma konusundaki belirsizlik, işleri birleşmeden etkilenmesi mümkün binlerce çalışanın üzerinde asılı duruyor.

İsviçre maliye bakanlığından bir sözcü, müzakerelerin devam ettiğini ve kontratın imzalanması için son tarih olmadığını aktardı.

Kripto Para

KAYNAK:Coinkolik

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP