Unciphered’ten Cüzdan Hack’i Savı - BASIN BÜLTENİ PR - Ulusal Haberim - Gözünüz Haberlerde Olsun
Unciphered’ten Cüzdan Hack’i Savı – BASIN BÜLTENİ PR
6 okunma

Unciphered’ten Cüzdan Hack’i Savı – BASIN BÜLTENİ PR

ABONE OL
Mayıs 25, 2023 00:24
Unciphered’ten Cüzdan Hack’i Savı – BASIN BÜLTENİ PR
0

BEĞENDİM

ABONE OL


Unciphered isimli siber güvenlik firması, Satoshi Labs tarafından üretilen Trezor T modeli donanım kripto cüzdanını hacklediğini tez etti.

Firma, cüzdanın fizikî olarak ele geçirilmesini gerektiren bir donanım güvenlik açığından yararlanarak cüzdanın tohum tabirini çıkardığını sav ediyor.

Unciphered, Trezor T Donanım Cüzdanını Hacklediğini Tez Etti

Unciphered isimli siber güvenlik firması, YouTube üzerinde paylaştığı bir görüntüyle, Trezor T cüzdanının güvenlik açığından nasıl etkilendiğini gösterdi. Bu taarruzda, aygıtın fizikî erişimini sağlamak gerekmektedir. Unciphered, misal bir saldırıyı daha evvel Hong Kong merkezli OneKey cüzdanında da gerçekleştirdiğini belirtmişti.

Siber güvenlik firması Unciphered’ın açıkladığı atak prosedürü, fizikî erişim sağlanması durumunda mümkün olabiliyor. Siber güvenlik firması, cüzdanın eser yazılımını çıkararak akın gerçekleştirdiklerini ve sonunda cüzdanın pin tohum sözünü çözebildiklerini tez ediyor.

Trezor şimdi bu savlara cevap vermedi. Fakat Trezor, Unciphered’ın gösteriminin Kraken Security Labs araştırmacıları tarafından keşfedilen bir güvenlik açığıyla benzerlikler taşıdığını kabul etti. Trezor, bu tıp akınların donanım cüzdanının fizikî olarak çalınmasını gerektirdiğini belirtti.

Cüzdan,unciphered

Kripto Para

KAYNAK:Coinkolik

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP