ZA Bank, Hong Kong’a Genişleme Planları Yapıyor - Ulusal Haberim - Gözünüz Haberlerde Olsun
ZA Bank, Hong Kong’a Genişleme Planları Yapıyor
6 okunma

ZA Bank, Hong Kong’a Genişleme Planları Yapıyor

ABONE OL
Mayıs 25, 2023 05:40
ZA Bank, Hong Kong’a Genişleme Planları Yapıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL


Hong Kong merkezli ZA Bank, Hong Kong‘un yeni yönergeleri çerçevesinde dijital varlık perakende ticaretini planlıyor.

Banka, çeşitlendirme stratejisinin bir modülü olarak bu planlarını, Hong Kong Menkul Değerler ve Vadeli Süreçler Komisyonu’nun (SFC) yeni yönergelerini yayınlamasının akabinde duyurdu.

ZA Bank, Hong Kong’ta Lisans Başvurusu Yaptı

ZA Bank, lokal olarak lisanslı sanal varlık borsalarıyla paydaşlık kurarak düzenleyici onaylar almayı hedefliyor. Banka, onayların alınmasının akabinde müşterilerine, “ZA Bank Uygulaması içinde fiat para ünitesini kullanarak sanal varlık ticareti yapma” imkanı sunacak.

Banka, sanal varlık ticaretinin bankanın daha geniş stratejisinin bir modülü olduğunu ve gelecekte ABD pay senetlerinin alım satımını da içereceğini belirtti.

SFC, varlık saklama güvenlik gereklilikleri, siber güvenlik standartları ve müşteri varlıklarının ayrılması üzere yeni yönergelerin uygulanmasıyla birlikte lisans müracaat sürecinin açıldığını duyurmuştur. Bu yönergeler Haziran ayında yürürlüğe girecektir. Hong Kong’da halka açık birçok sanal varlık ticaret platformu artık SFC tarafından düzenlenmemektedir.

Bu yeni lisanslama prosedürü duyurusu, 152 yorum alarak değerli bir ilgi çekmiştir. Ayrıyeten Çin devletine ilişkin Grönland şirketinin bir yan kuruluşu da Hong Kong’da sanal varlık ticareti lisansı için müracaatta bulundu.

Hong Kong,za bank

Kripto Para

KAYNAK:Coinkolik

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP