X
Fotoğrafların Duygusu Var: Baktıkça Ne Çabuk Büyüdük Diyeceğiniz Eski YoTube Dostlukları

Fotoğrafların Duygusu Var: Baktıkça Ne Çabuk Büyüdük Diyeceğiniz Eski YoTube Dostlukları

ABONE OL
Kasım 13, 2022 06:54
Fotoğrafların Duygusu Var: Baktıkça Ne Çabuk Büyüdük Diyeceğiniz Eski YoTube Dostlukları
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bir zamanlar ne TikTok vardı ne de Instagram bu kadar ünlüydü. Tek bir gerçek vardı o da Youtube. Saatlerce Youtube’dan müzik dinler, videolar izlerdik. Bu platform öyle bir platformdu ki; uygulama sayesinde tanışanlar, dostluk kuranlar, küsenler oldu, hatta aramızdan ayrılanlar da… Biz de bu yazımızda sizi biraz maziye götürüyoruz. Bakalım sen bu dostlukların kaçını hatırlayabileceksin.

1. Cem Korkmaz – Melih Abuaf

Bir zamanlar Youtube’un Acun’u olarak isimlendiren Melih Abuaf, kariyer basamaklarını hızla tırmanan Youtube isimlerinden oldu. 2017 Kasım ayında kaybettiğimiz Cem Korkmaz’ı ise tanımayanımız yoktur. Neşeli hareketleri ve sevecen tavırlarıyla içimizi ısıtan ikilinin videoları, Youtube Türkiye tarihine adını yazdıran en güzel anlara sahiplik yaptı. Bu ikiliyi birlikte görmeyi görmeyi çok özledik…

2. Berkcan Güven – Reynmen

Geçtiğimiz günlerde yaşadıkları polemiklerle gündeme gelen Reynmen ve Berkcan Güven’in dostluğu çok eskilere dayanıyor. İkilinin Youtube videolarının yanı sıra birlikte çıkardıkları şarkıları bile vardı. Ne olduysa oldu ve bu ikili arasında soğuk rüzgarlar esti. Reynmen’in Berkcan’ı takipten çıkarması üzerine sevenleri, ikilinin eski Youtube videolarına editler yaparak o anlara olan özlemlerini dile getirdi.

3. Ala Tokel – Damla Altun

Bu ikilinin dostluğunun Youtube’a dayanmadığını elbette biliyoruz. İkili aynı bölümde okuyordu. Bizler ise onları unutulmaz üniversitede anılarından ve mezuniyet günü birlikte çektikleri videolardan hatırlıyoruz. Bir dönemin ayrılmaz ikilisi şimdilerde yakın olmasa da, eskiden yaşadıkları dostlukla günümüzde hala konuşulmaya devam ediyor.

4. Tuvba – Ecmel Soylu

Bu olay tam bir sır perdesi! Bir dönemin et ve tırnak ikilisi artık hiç görüşmüyor. Üstelik Tuvba’nın dünya tatlısı bir oğlu bile oldu. O zamanlar barışılması beklenilen ikiliden ses seda çıkmadı. Üzerinden çok zaman geçti ve artık onlar da eski Youtube dostlukları tarihinde yerlerini aldı.

5. Orkun – MuratAbiGF

Youtube’da yayımladığı içeriklerle adını geniş kitlelere duyurarak beğenisini kazanan Orkun Işıtmak ve biricik dostu MuratAbiGF’nin küslüğü bir dönem çok konuşulmuştu. Geçtiğimiz yıllarda YouTube kanalına konuk olup neden küstüklerini anlatıp barışan ikilinin, eski samimi videoları sevenleri tarafından paylaşılmaya devam ediliyor.

6. Ruhi Çenet – Enes Batur

Bu fotoğrafı görüp duygulanmayacak yoktur. Enes Batur – Ruhi Çenet ikilisi Youtube’un en eski dostluklarından biriydi. Hatta Ruhi Çenet, Enes Batur’un 2 filminde rol almıştı. Eskisi kadar yakın olmayan ikilinin sevenleri tarafından o döneme ait fotoğraf ve videolarla editler yapılıyor.

7. Duygu Özaslan – Cansu Akın

Duygu Özaslan ve Cansu Akın arkadaşlığı Youtube Türkiye’nin şahitlik ettiği ilk dostluklar arasında yer alıyordu. Birlikte festivallere giden, videolar çeken ve aralarından su sızmayan ikilinin yolları geçtiğimiz yıllarda ayrıldı. Küslükleri hakkında açıklama yapmayan ikiliden geriye beraber çektikleri eğlenceli videolar kaldı.

8. Meryem Can – Elif Yalçın

Bizlere kız kardeşliğin ne demek olduğunu öğreten ikilinin küslüğü sevenlerini şoka uğratmıştı. Youtube’da ilk zamanlardan beri video çeken Meryem Can, ‘Benim Elif’ten başka arkadaşım yok’ bile demişti. Ortak takipçileri bulunan ikili kişisel sebeplerden dolayı arkadaşlıklarını bitirdi.

Sizin bu dostluklar arasında birlikte görmeyi en çok özlediğiniz ikili hangisi? Eski YouTube’u özlüyor musunuz? Yorumlarda buluşalım…

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP