X
Yıllardır Kadınlarla Cinsel İlişkiye Giremediği İçin Kendi Suratına Çekiçle Vuran Tuhaf Adam

Yıllardır Kadınlarla Cinsel İlişkiye Giremediği İçin Kendi Suratına Çekiçle Vuran Tuhaf Adam

ABONE OL
Kasım 11, 2022 16:48
Yıllardır Kadınlarla Cinsel İlişkiye Giremediği İçin Kendi Suratına Çekiçle Vuran Tuhaf Adam
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İnternetin hayatımıza kattığı kavramlardan biri olan incel, hayatları boyunca kadınlarla konuşamadığı için onlara nefret besleyerek sadece cinsel obje gibi gören kişiler için kullanılan bir ifade. Sosyal medyada epey kalabalık olan incel topluluğu, cinsel ilişkiye giremedikleri için çareyi kendi dış görünüşlerini değiştirmekte buluyorlar. Hatta bazıları suratlarına çekiçle bile vuruyor! Merak ettiyseniz buyurun…

Kaynak: https://www.dailystar.co.uk/news/late…

İnternetin hayatımıza kattığı binlerce farklı kavram içinde olan ‘incel’ ifadesiyle sosyal medyada sık sık karşılaşmış olabilirsiniz.

Bilmeyenler için incel kavramı, ‘involuntarily celibate’ yani ‘gönülsüz bakir’ anlamına geliyor ve karşı cinsle iletişim kuramayarak kadınları sadece cinsel obje olarak gören erkeklere söyleniyor.

Incel grupları sosyal medyada halihazırda binlerce üyeye sahip ve her geçen gün büyümeye devam ediyor…

İngiltere’de yaşayan gazeteci Ben Zand, ülkenin en ünlü televizyon kanallarından Channel 4 için ‘UNTOLD’ isimli bir belgesel çekiyor ve inceller ile buluşarak onların hikayelerini öğreniyor.

Örneğin Tuna lakaplı bir incel, tarih boyunca seri katillerin aynı kendileri gibi her zaman toplumdan dışlanan erkekler olduğunu öne sürüyor.

“Yalan değil, ben bile bir mekanı tarama hayali kurdum” diyor kendisi!

Incel erkekler için en can alıcı noktalardan biri kesinlikle dış görünüşleri. Kendilerini çirkin bulan bu kişiler, kadınların yüzeysel olduklarını ve sadece yakışıklı erkeklerden hoşlandıklarını düşünüyorlar.

Bu yüzden incel topluluğu içinde saç kestirerek, daha güzel giyinerek, estetik ameliyatlar yaptırarak, kilo vererek ve spor yaparak kendi dış görünüşlerini geliştirme akımı var. Bu gelişim dönemine ‘looksmaxing’ ismini veriyor kendileri.

Görünüşleri değiştiği için kişiliklerinin de değişeceği varsayımına düşmeyin… Mesela Zand’in röportaj yaptığı bir incel aslında ünlü bir Instagram influencerı!

‘D’ lakaplı bu influncer kendisinin yıllar önce ‘genetik olarak düşük bir insan olarak’ olduğu gerçeğini kabul ettiğini söylüyor.

D ayrıca incel topluluğundaki diğer pek çok kişi gibi hayatı boyunca annesi dışında bir kadınla doğru düzgün konuşamadığını, arkadaşlarını da internet üzerinden bulduğunu itiraf ediyor.

“Toplumumuzda insanlar sadece çok yakışıklı ve güzel kişilere iyi davranıyorlar. Gözlerinizi açıp bu gerçeği görmeniz gerekiyor.”

“Tüm kadınlar sadece en yakışıklı erkeği istiyorlar. Eğer bu gerçeği kabul ederseniz kendi işinize yarayacak şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz.”

‘Looksmaxing’ denilen sektör hakkında detaylı bilgi veren D, dış görünüşlerini düzeltip ideal yüze sahip olmak isteyen erkeklerin bu amaç uğruna kendi yüzlerine çekiçle vurduklarını söylüyor!

Yanlış duymadınız, kendi yüzüne bakıp değiştirmek istediği bölgeye çekiçle vurarak düzeltmeye çalışan bir hayli kişi varmış D’nin iddialarına göre.

Özellikle de elmacık kemikleri ve çenelerini hedef alıyorlar, kemikleri bazen kırılana kadar düzenli olarak vuruyorlarmış bu bölgelere…

Son olarak D, dış görünüş hakkında vardığı fikirler nedeniyle bazı dismorfik bozukluk gibi bazı psikolojik sıkıntılar yaşadığını ancak yakışıklı olmadığı sürece kadınların kendisiyle asla ilgilenmediğini de dile getiriyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP