X
BİDEV, Avrupa Birliği ile basketbol projesine başlıyor

BİDEV, Avrupa Birliği ile basketbol projesine başlıyor

ABONE OL
Ocak 18, 2023 16:36
BİDEV, Avrupa Birliği ile basketbol projesine başlıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Avrupa Birliği’nin eğitim, gençlik ve spor alanlarındaki hibe programı olan, yurt dışında eğitim, öğretim, staj, profesyonel gelişim, yaygın öğrenme temelli aktiviteleri ile kurumlar ortasındaki işbirliklerini destekleyen Erasmus+ Programı kapsamında sunulan “BasketForAll” projesi, kıymetlendirme kurulundan aldığı yüksek not ile hibe almaya hak kazanan projeler ortasında yer alarak uygulama için geri sayım başladı.

Henüz kuruluş etabında olsa da yaptığı çalışmalar ile hem ülkemizde hem de milletlerarası kamuoyunda kabul gören BİDEV tarafından hazırlanan “Herhangi bir nedenden dolayı spor yapma hakları konusunda kısıtlı imkanlara sahip olan gençlerin, spor alanında kurulacak kamu – sivil toplum işbirliği ile spora (basketbola) yönlendirilerek güçlendirilmelerini, Avrupa genelindeki etkin spor paydaşlarının dikkatlerinin bu gaye doğrultusunda dallar ortası yakınlaşmaya ve işbirliğine çekilmesini” hedefleyen BasketForAll proje kontratı, BİDEV ile Brüksel’deki Yürütme Ajansı ortasında imzalanarak yürürlüğe girdi. 12 aylık projenin çalışma faaliyetlerinin başlangıç tarihi 1 Şubat 2023, bitişi ise 31 Ocak 2024 olarak belirlendi.

Start 1 Şubat’ta

BIDEV’in proje ortakları, altyapı oyuncularının gelişimiyle ilgili birebir realiteleri yaşayan BK Klatovy (Çek Cumhuriyeti) ve Sporten Klub Usmivka (Bulgaristan) oldu. Üç ülkede yapılacak koordineli çalışmalar BIDEV tarafından yönetilecek. Üretilen bedeller her üç ülkede saha uygulamalarında test edilecek ve sonrasında Avrupa genelinde paylaşılacak. Proje kapsamında üç ülkede de gençlerin spora yönlenmeleri konusunda önlerine çıkan pürüzlerin tahlili için gayret harcanacak, düzenlenecek turnuvalar ve konferanslarla gelişimler takip edilerek, karar mercilerine raporlar ve teklifler sunulacak.

BIDEV’in orta vadeli gayesi bu projeyi en başarılı biçimde tamamlamanın da ötesinde sahip olduğu güçlü kapasiteyi ve tecrübeyi kanalize etmek suretiyle giderek daha fazla ortaklı, daha büyük projeler yapmak ve Avrupa Birliği Erasmus+ programı dahilinde kalıcı muvaffakiyetler elde etmekolarak belirlendi.

KAYNAK : Hürriyet

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP