X
O Kadar İyilikten Sonra Yakıştı mı? Sergio Perez’in Kalbini Kıran Max Verstappen Eleştirilerin Odağında

O Kadar İyilikten Sonra Yakıştı mı? Sergio Perez’in Kalbini Kıran Max Verstappen Eleştirilerin Odağında

ABONE OL
Kasım 14, 2022 13:18
O Kadar İyilikten Sonra Yakıştı mı? Sergio Perez’in Kalbini Kıran Max Verstappen Eleştirilerin Odağında
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Brezilya Grand Prix’sinin son turlarında Red Bull takımının iki pilotu arasında yaşanan olay geceye damgasını vurdu. Sergio Perez sürücüler sıralamasında 2. sıradaki yerini korumak için şampiyonluğunu ilan eden takım arkadaşı Max Verstappen’in yol vermesini istedi. Verstappen oralı olmayınca sosyal medyada ihanetle suçlandı.

Red Bull takımında yaşanan olay Formula 1’de geceye damga vurdu. Son turda sürücüler sırlamasında ikincilik koltuğu sallantıda olan Perez, Max Verstappen’in yol vermesi halinde genel tabloda yerini koruyacaktı.

Takım emriyle yol vermesi istenen Verstappen son turda telsizden gelen ısrarlı teklifler karşısında sessiz kaldı.

Red Bull takımı Max’a telsizden Sergio Perez’e yol vermesini istedi. Yarış bitene kadar konuşmayan Verstappen, ‘Size son seferde de bunu söyledim, benden bir daha bunu istemeyin. Tamam mı, bu konuda açık mıyız? Size bu konudaki nedenlerimi verdim ve bunun arkasında duruyorum.’ dedi.

Perez ise yarışın ardından yaptığı telsiz konuşmasında hayal kırıklığına uğradığını belli etti. Bu sonuçla Leclerc, Sergio Perez’in 1 puan önünde ikinciliği devraldı.

Sergio Perez yol vermeyen Max Verstappen için, ‘“Bunun için sağ olun çocuklar, teşekkürler. Gerçekte kim olduğunu gösterdi.’ diyerek sitem etti takım arkadaşına.

Sergio Perez 2021’de Abu Dabi’de son yarışta Hamilton’a yaptığı savunma ile Max Verstappen’in şampiyon olmasında büyük rol oynamıştı.

Max Verstappen’in neden yol vermediği hakkında ise söylentiler vardı. İddialara göre Perez, Monaco’da bilerek kaza yapmış ve daha sonra bunu Marko ve Horner’a itiraf etmiş! Max Verstappen de bugün bunu bildiği için böyle davranmış ve yol vermemişti.

Yarışın ardından takım yöneticileri Horner ve Helmut Marko ile konuşan Max ise gelecek yarışta imkanı olursa Sergio Perez’e yardım edeceğini söyledi.

‘Evet. Nedenler hakkında konuşmak istemiyorum. Birlikte oturduk ve bunu neden yapmadığımı söyledim. Perez Abu Dabi’de yardıma ihtiyaç duyarsa, elimden geleni yapacağım.’ dedi.

Savunma Bakanı lakaplı Sergio Perez ise, “Söyleyecek pek bir şeyim yok. Dürüst olmak gerekirse; onun için yaptığım tüm şeylerden sonra, bu gerçekten biraz hayal kırıklığı yaratıyor. Gerçekten şaşırdım” sözleriyle hislerini aktardı.

Olayların ardından ise sosyal medyanın Max Verstappen için söyleyecek bir çift lafı vardı👇

👇

👇

👇

👇

👇

👇

👇

Sergio Perez’in Hamilton’a karşı Max Verstappen şampiyon olsun diye yaptığı savunmayı “Geldim işte dostum” editiyle bir kez daha izleyelim.

Siz bu yaşananları nasıl değerlendiriyorsunuz? Max Verstappen sırasını vermeli miydi?

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP