X
TikTok Fenomeni Sadece Uyuyarak Yılda 400 Bin Dolar Kazandığını Açıkladı

TikTok Fenomeni Sadece Uyuyarak Yılda 400 Bin Dolar Kazandığını Açıkladı

ABONE OL
Kasım 14, 2022 15:06
TikTok Fenomeni Sadece Uyuyarak Yılda 400 Bin Dolar Kazandığını Açıkladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

TikTok’ta yeni bir furya başladı. 1 milyon takipçili Jakey Böehm, sadece canlı yayında uyuyarak aylık 35 bin dolar gelir elde ettiğini açıkladı.

TikTok, sadece bir sosyal medya olmaktan çıkarak bazı kullanıcılar için artık gelir kaynağı olmaya başladı.

TikTok uygulaması üzerinden gönderilen hediyelerle geçimi sağlayan birçok kullanıcı bulunuyor. Bu kullanıcılar arasında sadece uyurken canlı yayın açanlar da azımsanmayacak kadar çok. Hatta bu kişilerin yıllık gelirleri 400 bin doları buluyor.

1 milyon takipçili Jakey Boehm isimli kullanıcı da uyurken canlı yayınlar açarak bir servet kazanıyor.

Her akşam saat 22.00’da pijamalarını giyip yatağa giren Boehm, dünyanın dört bir yanından izleyiciyle buluşuyor. 28 yaşındaki yayıncı, ayda ortalama 35 bin dolar kazandığını açıkladı.

Avustralya’da yaşayan Boehm, kullanıcıların sanal hediyeleriyle arada sırada uykusundan kalkıyor. Çünkü izleyiciler hediye göndererek, yatak odasındaki sesleri veya ışıkları çalıştırabiliyor. Böylece yayıncı uykusundan uyanıyor.

Jakey Böehm’in TikTok hesabından paylaştığı bu videoda bütün alarmların çalışma anı görülüyor.

Jakey Böehm: Ne kadar kaos o kadar iyi. İzleyici kaosu seviyor.

Boehm, 380 dolar karşılığında yatak odasındaki her cihazın 5 dakikalığına açıldığını belirtti. Bu ödeme ayrıca bütün izleyicilere uyarı gönderiyor.

TikTok’taki bir başka uyku yayıncısı olan Duane Olson ise platformdaki dolandırıcılara dikkati çekiyor.

Olson, bazı kişilerin yayınlarda kendisi adına bağış istediğini ancak başkasına ait bir hesap numarası gönderdiğini belirtti.

YouTuber Patrick Moore, bazı dolandırıcıların uyku yayınlarının görüntülerini kaydedip daha sonra kendileriymiş gibi videoyu paylaştığını ve böylece bağış topladığını söyledi. Moore, kötü yayın kalitesi ve gönderilen hediyelerin ekranda gözükmemesinin, dolandırıcıları ele verebileceğini vurguladı.

Ayrıca şunu belirtmekte fayda var, TikTok gönderilen tüm hediyelerin fiyatları üzerinden %60 komisyon alıyor. Yani 400 bin dolar kazanan kullanıcı en az 500 bin dolar da TikTok’a kazandırıyor.

TikTok’ta insanların uyuyarak yılda 400 bin dolar kazanması hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP