X
Twitter’da sular durulmuyor: “Derin tasayla takip ediyoruz”

Twitter’da sular durulmuyor: “Derin tasayla takip ediyoruz”

ABONE OL
Kasım 11, 2022 02:06
Twitter’da sular durulmuyor: “Derin tasayla takip ediyoruz”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ABD Federal Ticaret Komitesi (FTC), Twitter’daki son gelişmeleri derin bir telaşla takip ettiklerini bildirdi.

FTC sözcüsü tarafından yapılan açıklamada, “Twitter’daki son gelişmeleri derin bir telaşla takip ediyoruz. Hiçbir CEO yahut şirket maddelerin üzerinde değildir ve şirketler bizim mutabakat kararlarımıza uymalıdır” denildi.

Açıklamada, revize edilen kararların ahengi sağlamak için yeni araçlar sağladığı ve FTC’nin bunları kullanmaya hazır olduğu belirtildi.

ÜST SEVİYE İSİMLER ŞİRKETTEN AYRILDI

FTC’nin açıklamasının, Elon Musk’ın Twitter’ı satın alması sonrasında şirketin üst seviye güvenlik, saklılık ve ahenk yetkililerinin istifalarının akabinde gelmesi dikkati çekti.

Twitter’ın Bilgi Güvenliği Yöneticisi Lea Kissner, dün Twitter’dan yaptığı paylaşımda, şirketten ayrıldığını duyurdu.

Kissner, “Twitter’dan ayrılmak için güç bir karar verdim. Olağanüstü beşerlerle çalışma fırsatım oldu ve zımnilik, güvenlik ve bilgi teknolojileri gruplarıyla ve yaptığımız işle gurur duyuyorum” dedi.

ABD basınında yer alan haberlerde, Twitter’ın saklılık yöneticisi Damien Kieran ile ahenk yöneticisi Marianne Fogarty’nin de istifa ettiği bildirildi.

Twitter’ın güvenlik ve kapalılık alanlarında çalışan üst seviye yetkililerinin şirketten ayrılması, toplumsal medya şirketini düzenleyici kuralları ihlal etme riskiyle karşı karşıya bıraktığı formunda yorumlandı.

MUSK KENDİSİNİ “TEK YÖNETİCİ” YAPMIŞTI

Musk, toplumsal medya şirketi Twitter’ı 44 milyar dolara satın almasının akabinde birinci olarak Twitter Üst Yöneticisi (CEO) Parag Agrawal, Mali İşler Yöneticisi (CFO) Ned Segal, üst seviye hukuk ve siyaset yöneticisi Vijaya Gadde ile genel danışman Sean Edgett’i misyondan almıştı.

Şirkette idare şurasını feshederek kendisini “tek yönetici” yapan Musk, Twitter çalışanlarının yarısının işine son vermişti.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP