Şeref Ateş Kimdir? Kaç Yaşında, Nereli, Mesleği Nedir? Şeref Ateş'in Hayatı ve Kariyeri - Ulusal Haberim - Gözünüz Haberlerde Olsun
Şeref Ateş Kimdir? Kaç Yaşında, Nereli, Mesleği Nedir? Şeref Ateş’in Hayatı ve Kariyeri
156 okunma

Şeref Ateş Kimdir? Kaç Yaşında, Nereli, Mesleği Nedir? Şeref Ateş’in Hayatı ve Kariyeri

ABONE OL
Aralık 1, 2022 21:48
Şeref Ateş Kimdir? Kaç Yaşında, Nereli, Mesleği Nedir? Şeref Ateş’in Hayatı ve Kariyeri
0

BEĞENDİM

ABONE OL

MasterChef’te ilk yurt dışı çekimini Üsküp’te gerçekleştirdi. Programın yeni bölümünde konuklar arasında yer alan Şeref Ateş’in hayatına dair bilgiler ise izleyiciler tarafından merak edildi. ‘Şeref Ateş kimdir, kaç yaşında nereli?’ gibi sorular arama motorunda araştırılmaya başlandı. Peki Şeref Ateş kimdir? kaç yaşında, nereli, mesleği nedir? İşte Şeref Ateş’in hayatı ve kariyeri.

Her hafta farklı bir dış mekanda yeni bölümleriyle izleyicisinin karşısına çıkan TV8’in sevilen programı MasterChef bu akşam da yeni bölümü ile ekranlara geldi.

MasterChef, ilk yurt dışı çekimini Üsküp’te gerçekleştirdi. Yeni bölümün konukları arasında Yunus Emre Enstitüsü Başkanı Şeref Ateş de vardı.

Şeref Ateş Kimdir?

1964 yılında Malatya’da doğan Şeref Ateş’in çocukluk yılları Türkiye ve Almanya arasında geçti. Üniversite eğitimini Selçuk Üniversite’sinde tamamlayan Ateş, akademik kariyerine ise Gazi Üniversitesi’nde başladı. Yüksek lisansını ve doktorasını Ankara Üniversitesi, Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Batı Dilleri ve Edebiyatları alanında tamamladı. İkinci doktorasını ise Almanya’da Marburg Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi, Siyaset Bilimi Ana Bilim Dalı’nda yaptı. 2011’de profesör olduktan sonra mesleki kariyerini Sakarya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesinde sürdürdü. 2016 yılında Başkan olarak atandığı Ankara’da Yunus Emre Enstitüsü’ndeki görevini hâlen devam ettirmektedir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP