X
Neler Söyledi? Müge Anlı Taksim’deki Saldırının Ardından Canlı Yayında Tepki Gösterdi!

Neler Söyledi? Müge Anlı Taksim’deki Saldırının Ardından Canlı Yayında Tepki Gösterdi!

ABONE OL
Kasım 14, 2022 13:12
Neler Söyledi? Müge Anlı Taksim’deki Saldırının Ardından Canlı Yayında Tepki Gösterdi!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

13 Kasım akşamı Taksim İstiklal Caddesi’nde gerçekleşen bombalı saldırının ardından birçok isim tepkilerini dile getirdi. Bugün haftanın ilk programına başlayan Müge Anlı ise canlı yayında Rahmi Özkan’la birlikte tepki gösterdi. Müge Anlı ve Rahmi Özkan neler söyledi?

Kaynak: https://www.youtube.com/watch?v=CFbst…

Taksim İstiklal Caddesi’nde yaşanan patlamada ne yazık ki aralarında çocukların da olduğu 6 vatandaşımız hayatını kaybetti.

Tüm Türkiye’yi yasa boğan bu olayın ardından da vatandaşlardan, ünlü isimlerden siyasilerden tepkiler gecikmedi. Televizyonda ise birçok eğlence programı yayınlanmadı.

Bugün de Müge Anlı Müge Anlı ile Tatlı Sert programını saldırıya lanet okuyarak açtı. Avukat Rahmi Özkan ve Müge Anlı’nın sözleri damga vurdu.

Müge Anlı, “Programımızı ülkemizin başı sağ olsun diyerek açmak zorundayız bugün ne yazık ki. Dün İstiklal Caddesi’nde gerçekleşen patlamada hayatını kaybedenlere Rabbimden rahmet diliyorum, yakınlarına sabırlar diliyorum.” dedi.

Ardından Avukat Rahmi Özkan, “Allah belalarını versin. Şu milletin başından artık uzak durun. Nedir bölüşemediğiniz bu dünyada. 13-14 yaşındaki çocuk babasıyla İstanbul’u göreyim diye İstanbul dışından gelmiş. Baba da evladını almış dolaştırmaya çıkartmış. Vicdansızlar, insafsızlar o yavrudan ne istiyorsunuz.”

“Sivil hayattan ne istiyorsunuz. Derdiniz varsa silahlı kuvvetlerle her gün her türlü işlem yapılıyor. Sivil vatandaşlara el atıldığı zaman Avrupa’da bir gün bir şey olduğu zaman Amerika feryat eder, Avrupa Birlikleri feryat eder. Bizim bu olay üzerine Amerika’daki yayınlanan gazeteler bile saptırarak yayın yapmışlar.”

“Biraz insaflı olun, tarafsız olun, biraz Türk milletine karşı olan tutumunuzdaki yanlış tavrı artık bırakın.” ifadelerini kullandı.

Anlı da ardından “Belki hiç İstanbul’a gelmeyenler vardı. Onların çok bildiği bir yer değil ama İstiklal Caddesi’nde o gün orada her birimiz olabilirdik. İstiklal Caddesi öyle bir yer. Tamamen sivillere yapılan bir saldırı.” sözlerini ekledi.

“Terör için para gerekiyor ve o terörün para kaynaklarına da seslenmenin hiçbir anlamı olmadığını inanıyorum. O yüzden gölge etmesinler başka ihsan istemez. Bunun sonunda hiç kimseden bir beklentisi olmamalı memleketin. Biz çalışacağız, biz üreteceğiz, biz ayakta duracağız. Biz güçlü olacağız.” açıklaması yaptı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP