X
Michelin Rehberi Bib Gourmand Kategorisinde Yer Alan Calipso Restoranı Birlikte İnceliyoruz

Michelin Rehberi Bib Gourmand Kategorisinde Yer Alan Calipso Restoranı Birlikte İnceliyoruz

ABONE OL
Kasım 12, 2022 10:30
Michelin Rehberi Bib Gourmand Kategorisinde Yer Alan Calipso Restoranı Birlikte İnceliyoruz
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Gastronomi dünyasının en önemli değerlendirmesi sayılan, dünyanın en prestijli restoran incelemesi sistemlerinden biri olan Michelin Rehberi, biliyorsunuz ki artık İstanbul’da yer alan restoranları da içeriyor. Restoranları değerlendirirken ayrıca Bib Gourmand, yani düşük fiyatlarla yemek hizmeti sunan fakat yüksek lezzet düzeyine sahip restoranlar da değerlendiriliyor. Biz de sizler için Bib Gourmand kategorisindeki Calipso Restoran’ı tüm detaylarıyla mercek altına aldık. Gelin hep birlikte bu lezzet dolu restoranı inceleyelim.

Calipso ne zaman kuruldu?

30 senedir Deniz Ürünleri Gastronomisinde çok sayıda önemli markayı ayrı ayrı yaratan ve geliştiren Ziya Kaçar ve Veli Şahin ikilisi, bilgi, gelişim ve tecrübelerini tek bir noktada toplayarak 2014 yılında Calipso Fish’i hizmete sunmuşlar. Restoran çok kısa süre içinde misafirlerinin memnuniyeti ve övgüleri ile İstanbul’ un gözde mekanları arasına girmeyi başarmış. 

Başarılarının sırrını, ‘her gün amatör bir ruhla yeni güne ve misafirlere, mekanın ilk günüymüş gibi titizlikle hazırlanarak ve bu sorumluluğun bilincinde, daha iyi sunum, lezzet, konforu nasıl sağlamalıyız’ sorusu olarak cevaplıyorlar.

Calipso’ya ulaşmak için:

static.wixstatic.com

Adres: Turgut Özal Bulvarı, Cumhuriyet Caddesi, No:2 Küçükyalı İSTANBUL

Telefon: 0216 489 28 58 

Calipso Restoran instagram adresi

Michelin Rehberinde Calipso için şu yorum yapılmış:

axwwgrkdco.cloudimg.io

İstanbul sakinleri, şehrin karmaşasından uzaklaşmak için bol güneş alan bu restoranı tercih ediyor. Garsonlar, cam dolap içindeki geniş meze seçkisi konusunda uzman tavsiyeler veriyor; salatalar harika kokuyor! Ve bu daha başlangıç çünkü sırada geleneksel hazırlama yöntemleri ile vurgulanan taptaze balıklar ve deniz ürünlerinin zengin aromaları var. (1)

Menüsünde ise birbirinden lezzetli balık yemekleri, mezeler, ara sıcaklar, ege otları ve tatlılar bulunuyor: Ahtapot ızgara ise bunlardan sadece biri!

axwwgrkdco.cloudimg.io

Ege otları menüsünden sadece biri: Kaya koru

Zengin meze seçenekleri içinden: Ahtapot söğüş

Taş fırında tandır balık yemekleri

Balık spesiyaller: Balık külbastı

Tatlılarından: Beyaz çikolata, vanilya, damla sakızının muhteşem birleşimi, Calipso special

Menüsünü incelemek isteyenler için :

Calipso menü

İki kişi ortalama 742- 1113 TL arasında değişen fiyatlara sahip.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP